Wojewódzkie Mistrzostwa OHP w Strzelectwie Sportowym w Myślenicach


Na myślenickiej strzelnicy sportowej w dniu 16 września zorganizowano Małopolskie Wojewódzkie Mistrzostwa OHP w Strzelectwie Sportowym pod patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Myślenice – Jarosława Szlachetki, w których wystartowało 19 drużyn z jednostek organizacyjnych OHP województwa małopolskiego. 

Zawody oficjalnie otworzyła Bożena Batko – Komendant Hufca Pracy w Myślenicach, która przywitała uczestników OHP i życzyła im wielu dobrych emocji oraz wygranych dla najlepszych. Zacięta rywalizacja pomiędzy zawodnikami przebiegała w atmosferze fair play i przy gorącym dopingu publiczności. Każdy zawodnik oddał maksymalnie 13 strzałów, z których liczono 10 najlepszych. W oddzielnej rywalizacji w zawodach wzięli udział także kadra wychowawcza i zaproszeni goście, na takich samych warunkach. Puchary, dyplomy i nagrody rzeczowe wręczali: Bożena Rążewska – Zastępca Wojewódzkiego Komendanta OHP i Jarosław Szlachetka – Burmistrz Miasta i Gminy Myślenice. Najlepszą drużyną okazała się reprezentacja z CKiW w Szczawnicy-Jablonce, która otrzymała Puchar Wojewódzkiego Komendanta OHP. II miejsce i puchar Burmistrza Miasta i Gminy Myślenice przypadł reprezentacji OSiW w Nowym Sączu. Natomiast miejsce III i puchar Starosty Powiatu Myślenickiego otrzymała reprezentacja gospodarzy z Hufca Pracy w Myślenicach. W rywalizacji indywidualnej uczestników OHP, najlepszym okazał się Michał Wójciak z CKiW Szczawnica-Jabłonka, II miejsce otrzymał Tomasz Bieryt z OSiW w Nowym Sączu, na III miejscu uplasował się Jakub Zaleśny z HP w Niepołomicach. Kolejne miejsca w rywalizacji indywidualnej zajęli: Mateusz Korbel (CKiW w Szczawnicy), Arkadiusz Surmiak (HP Myślenice) oraz Justyna Wastąg (OSiW w Nowym Sączu). Cała szóstka otrzymała dyplomy i nagrody rzeczowe ufundowane przez Burmistrza Miasta i Gminy Myślenice oraz Starostę Myślenickiego. W rywalizacji indywidualnej kadry i gości I miejsce zajął Piotr Urbański z OSiW w Nowym Sączu; II miejsce Agnieszka Filipowicz z Hufca Pracy w Starym Sączu, a III wywalczył Burmistrz Miasta i Gminy Myślenice – Jarosław Szlachetka. Zwycięzcy w kategorii kadra OHP otrzymali pamiątkowe statuetki i dyplomy. Na zakończenie zawodów głos zabrała Bożena Rążewska – Zastępca Wojewódzkiego Komendanta oraz Jarosław Szlachetka – Burmistrz Miasta i Gminy Myślenice, którzy pogratulowali młodzieży i kadrze wysokiego poziomu rozgrywek, zapraszając do podejmowania kolejnych wyzwań w zawodach sportowych.
 
Fot.1 Rywalizacja indywidualna uczestników podczas Wojewódzkich Mistrzostw OHP w Strzelectwie Sportowym
 
Fot.2 Pamiątkowe zdjęcie zwycięskich drużyn OHP województwa małopolskiego wraz z Burmistrzem Miasta i Gminy Myślenice Jarosławem Szlachetką, Z-cą Wojewódzkiego Komendanta OHP Bożeną Rążewską, kierownikiem Zespołu kształcenia i wychowania Małopolskiej WK OHP Ewą Opałek-Śnieg i komendant myślenickiego Hufca Pracy Bożeną Batko.
 
Fot.3 Najlepsi zawodnicy wśród uczestników OHP w rywalizacji indywidualnej
 
Fot.4 Zwycięzcy w kategorii kadra OHP i goście
 
Tekst – Bożena Batko
Zdjęcia – Katarzyna Musielak i Ewa Łętocha
 
Ilość odsłon:
© 2018 MWK OHP