Piknik z seniorem!


 

W dniu 9 września podopieczni nowohuckiego hufca pracy realizowali swoją pierwszą inicjatywę – „Piknik z Seniorem” w nowym roku szkolnym, która miała miejsce na terenach „Kajakowego Klubu Wodnego” przy ulicy Księcia Józefa w Krakowie.
Czwartek dla najaktywniejszych uczestników hufca rozpoczął się już o siódmej rano, kiedy to spotkali się na umówionym miejscu – czyli przy pętli tramwajowej na Salwatorze. Oczywiście wszyscy przybyli punktualnie i każdy był zaopatrzony we własne wypieki, będące niespodzianką na pikniku dla seniorów. 
Spotkanie było swoistym przekazaniem pałeczki wolontariatu dla nowego pokolenia wolontariuszy. Całemu przedsięwzięciu przewodniczył Michał Jamróz, pełniący jeszcze funkcję przewodniczącego Rady Młodzieży, Klubu Aktywnych i członka Wojewódzkiej Kapituły Aktywnych. 
Na początku spotkania Michał przywitał nowych wolontariuszy – uczestników pierwszego rocznika, którzy już w procesie rekrutacji zadeklarowali chęć brania udziału w samorządowej działalności hufca. Przedstawił im podstawowe zasady odbywania wolontariatu oraz niematerialne korzyści z tego płynące. 
Piknik rozpoczął się tradycyjnym przywitaniem gości oraz młodzieży z OHP i ich opiekunów. Na początku młodzież zajęła się odświętnym przygotowaniem  terenu dla ostatniego letniego pikniku seniorów. I tak uczestnicy zadbali o wystrój terenu, na którym odbywał się piknik. 
Kolejnym zadaniem było nakrycie stołów, przygotowanie ich dekoracji, podczas których szczególnie dziewczyny wykazały się dużymi umiejętnościami florystycznymi. Po eleganckim przygotowaniu stołów do degustacji uczestnicy pomagali seniorom podczas zejścia z bardzo stromych schodów i zajęcia „strategicznych miejsc” podczas trwania imprezy. 
Następnie wszyscy mieli okazję wysłuchać koncertu muzyki folklorystycznej. Następnym wyzwaniem tego dnia było wydawanie posiłków, serwowanie kawy, herbaty oraz słodkiego deseru, do którego składu wchodziły wypieki młodzieży z OHP. Całemu przedsięwzięciu towarzyszyła muzyka zespołów Dziennych Domów Pomocy Społecznej porywając wszystkich zgromadzonych do spontanicznych tańców. 
Ostatnim elementem pikniku była loteria fantowa, na której żaden los nie był przegrany. Tak miły akcent pikniku wprawił wszystkich biorących w nim udział w radosny i rodzinny nastrój. 
Na zakończenie imprezy dyrekcja oraz kierownictwo Centrum Kultury i Rekreacji Seniorów serdecznie podziękowało wolontariuszom z Hufca Pracy w Krakowie i całej kadrze pracującej w jednostce.  
 
Fot. 1 Uczestnicy hufca przed rozpoczęciem wolontariatu.
 
Fot. 2 Florystki przy pracy.

Fot. 3 Pani Jola, Dominika i Michał przygotowują stoły do biesiady.

Fot. 4 Wspólne słuchanie koncertu.

Fot. 5 Ekipa kucharska przed pracą.
Fot. 6 Wspólne pieczenie kruchych ciasteczek.
Fot. 7 Hufcowi wolontariusze odbierają nagrody z loterii fantowej. 
 
Tekst – Ewa Rak
Zdjęcia – Jolanta Matykiewicz i Michał Jamróz
 
Ilość odsłon:
© 2018 MWK OHP