Uczniowie z internatu w Nowym Sączu w hołdzie Kard. Stefanowi Wyszyńskiemu


W dniach 8 i 9 września młodzież internatu  Ośrodka Szkolenia i Wychowania w Nowym Sączu brała udział w zajęciach edukacyjno–plastycznych z okazji beatyfikacji Kardynała Stefana Wyszyńskiego.

Zajęcia rozpoczęły się od przybliżenia postaci i działalności Prymasa Tysiąclecia oraz od przypomnienia, że 12 września br. będzie miało miejsce wielkie wydarzenie, jakim jest beatyfikacja kardynała Stefana Wyszyńskiego.
 
Uświadomiono młodzieży, jak wielkie znaczenie dla Kościoła katolickiego i Polaków miała jego wieloletnia służba. Przyczyniła się ona do odrodzenia życia religijnego i podtrzymania tożsamości narodowej w trudnym okresie dyktatury komunistycznej.
 
Jego życie i działalność to wielka manifestacja siły ludzkiego ducha i niezachwianej wiary. To autorytet dla wielu Polaków, mąż stanu, polityk, ale przede wszystkim człowiek, który całe swoje życie oddał Bogu i społeczeństwu.  
 
Dodatkowym zadaniem uczestników zajęć było wykonanie gazetki okolicznościowej poświęconej Prymasowi Tysiąclecia, stanowiącej wyraz hołdu i pamięci o wielkim Polaku.
 
Fot.1 Twórcza praca na materiałami poświęconymi sylwetce kardynała

Fot.2 Redakcja układu gazetki okolicznościowej
 
Tekst - Małgorzata Kulpa
Zdjęcia - Anna Sekuła
 
Ilość odsłon:
© 2018 MWK OHP