Zakończenie kursu Barman-barista w Szczawnicy


W dniu 24 czerwca zakończył się kurs „Barman – barista z obsługą kasy fiskalnej oraz terminalu płatniczego” dla 10 uczestników oraz 2 absolwentów CKiW w Szczawnicy- Jabłonce. Kurs został zorganizowany przez Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży OHP w Nowym Sączu.  

Kurs rozpoczął się 9 czerwca i obejmował 60 godzin zajęć teoretycznych i praktycznych W ramach zajęć uczestnicy zdobyli wiedzę i umiejętności zawodu barmana-baristy. Nauczyli się posługiwania narzędziami i sprzętem wykorzystywanym w codziennej pracy, poznali zarys technologii i towaroznawstwa napojów mieszanych i techniki miksowania. Zostali zapoznani z różnymi sposobami sporządzania kawy na świecie, przygotowaniem rodzajów espresso, a także napojów kawowych z mlekiem, takich jak latte, cappuccino i latte machisto. Ponadto nauczyli się profesjonalnej obsługi klienta – szczegółowo został omówiony temat obsługi kasy fiskalnej. Szkolenie zakończyło się egzaminem teoretycznym i praktycznym, z którego wszyscy uczestnicy uzyskali wynik pozytywny, a na potwierdzenie tego otrzymali zaświadczenia.
 
Fot. 1 Uczestnicy kursu wraz z prowadzącym Panem Jakubem Kamieniarzem oraz specjalistą ds. rozwoju zawodowego Panią Katarzyną Klag
 
 
Fot. 2  Odbiór certyfikatu przez Patrycję Lach – absolwentkę CKiW w Szczawnicy-Jabłonce
 
 
Tekst i zdjęcia – Dominika Gaweł 
 
Ilość odsłon:
© 2018 MWK OHP