Gdzie jest ten Internet? Podsumowanie projektu


W dniu 23 czerwca w bocheńskim Hufcu Pracy odbyło się spotkanie podsumowujące projekt „Gdzie jest ten Internet. Cyfrowa aktywizacja seniorów” finansowany ze środków unijnych w ramach Europejskiego Korpusu Solidarności.

Wśród zaproszonych na spotkanie gości byli mi.in przedstawiciele Małopolskiej Wojewódzkiej Komendy Ochotniczych Hufców Pracy, Pani Jolanta Król – kierownik ds. programów europejskich i współpracy międzynarodowej, oraz Pani Monika Szarek. 
 
W spotkaniu wzięła udział również Pani Krystyna Brzegowa – sponsor Ogólnopolskiego Konkursu Papieskiego, przedstawiciele społeczności lokalnej, a także osoby współpracujące od lat z bocheńskim hufcem i beneficjentki projektu. Spotkanie rozpoczęła  grupa inicjatywna witając wszystkich przybyłych gości. Następnie młodzież przedstawiła prezentacje multimedialną dotyczącą przebiegu projektu i omówiła szczegółowo wszystkie zadania, które zrealizowała w trakcie jego trwania. Po zakończeniu części oficjalnej wręczyła seniorkom upominki, które wcześniej przygotowała. Głos zabrała Pani kierownik Jolanta Król, dziękując młodzieży za ciężką pracę i wspaniałe przygotowanie spotkania. Podziękowania skierowały również Panie seniorki, które były bardzo zadowolone z przebiegu projektu i współpracą z młodymi ludźmi. Kolejnym punktem podsumowania było przejście na wystawę przygotowaną przez grupę inicjatywną. Można było podziwiać na niej fotografie wykonane podczas każdego etapu projektu. Beneficjentki z wielkim zainteresowaniem podziwiały zdjęcia z zajęć komputerowych, spotkania integracyjnego czy wyjazdu edukacyjnego do Kopalni Soli w Wieliczce. Niespodzianką, która dostarczyła wszystkim wielkiej radości był tematyczny tort, którego wszyscy spróbowali ze smakiem. Na zakończenie spotkania goście zostali zaproszeni na poczęstunek przygotowany przez jednego z pracodawców. Spotkanie przebiegło w bardzo miłej atmosferze, seniorki z uśmiechem wspominały pierwsze zajęcia. Nie brakowało również chwil wzruszenia. Projekt dobiega końca, ale ze względu na duże zainteresowanie tego typu działaniami, młodzież planuje kolejną jego edycję.
 
Fot. 1 Przywitanie gości
 
 
 
Fot. 2,3  Grupa Inicjatywna omawia swoje działania
 
 
Fot. 4  Pani kierownik Jolanta Król  dziękuje młodzieży za pracę
 
 
 
Fot. 5, 6 Seniorki dziękują młodzieży za wspólną naukę
 
 
 
Fot. 7,8 Wręczenie seniorkom upominków
 
 
 
 
 
Fot. 9,10,11,12 Uczestnicy na wystawie
 
 
 
Fot. 13, 14 Słodka niespodzianka
 
 
 
 
Fot.15,16 Poczęstunek
 
 
Fot. 17 Wspólna fotografia
 
 
Tekst, zdjęcia – Jakub Małek, Klaudia Tomala, Agata Witowska, Halina Markowska-Mikulska
 
 
 
Ilość odsłon:
© 2018 MWK OHP