Bezpieczne wakacje w Limanowej


Dnia 21 czerwca uczestnicy Hufca Pracy w Limanowej wzięli udział w spotkaniu informacyjnym dotyczącym bezpiecznego i odpowiedzialnego spędzania wolnego czasu podczas wakacji. 
 
Podczas spotkania młodzi ludzie omówili ogólne zasady bezpieczeństwa. Zapoznali się z broszurami zawierającymi wiele cennych informacji oraz wskazówek dotyczących odpowiedniego zachowania się podczas różnego rodzaju aktywności fizycznych zarówno w terenie (park, jezioro, morze, góry), jak i w zamkniętych obiektach typu baseny, kręgielnie, escape roomy. Została zwrócona szczególna uwaga na zagrożenia dla zdrowia np. nieodpowiedzialnego korzystania z kąpielisk wodnych.
 
Omówione zostały także zasady planowania dłuższych wypraw i stosownego przygotowania się do nich uwzględniając warunki pogodowe oaz charakter podróży. Poruszony został także temat panującej sytuacji epidemiologicznej, przestrzegania zasad higieny oraz stosowania się do zaleceń mających na celu powstrzymanie rozprzestrzeniania się wirusa. Uczestnicy omówili również sposoby odpowiedniego reagowania w sytuacjach zagrożenia zdrowia i życia własnego lub innych. Przypomnieli numery alarmowe oraz zasady udzielania pierwszej pomocy. 
 
Podsumowując spotkanie młodzież zgodnie przyznała, iż bezpieczne wakacje to szczęśliwe wakacje. 
 
 
Fot. 1,2   Uczestnicy podczas spotkania „Bezpieczne wakacje.”
 
Tekst – Biernat Wioleta 
Zdjęcia – Smaga Karolina
 
Ilość odsłon:
© 2018 MWK OHP