Aktualności

Wolontariat sposobem na samodoskonalenie oraz wzmocnienie poczucia własnej wartości


W dniach 9, 12 i 13 kwietnia uczestnicy z Hufca Pracy w Dąbrowie Tarnowskiej, w ramach współpracy z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej i Wsparcia Rodziny wzięli udział w cyklicznej akcji przygotowywania paczek żywnościowych.  

 
Przez trzy dni młodzież pod okiem wychowawców oraz pracowników socjalnych MOPSiWR przygotowywała oraz wydawała paczki żywnościowe, składające się z różnorodnych produktów. Wolontariusze pomagali również w sporządzaniu dokumentów dotyczących procesu dystrybucji towarów oraz przekazywali petentom informację na temat  kolejnych terminów wydawania żywności. Pomimo trudności logistycznych, spowodowanych pandemią, uczestnicy przygotowali kilkaset paczek, które zostały przekazane najbardziej potrzebującym  mieszkańcom Dąbrowy Tarnowskiej. 
 
Wolontariat jest dla młodzieży szansą – daje poczucie satysfakcji i sprawstwa, pokazując, że dawanie nigdy nie jest jednostronne. Dąbrowscy wolontariusze zgodnie twierdzą, że pomaganie uzależnia, ponieważ daje możliwość dostrzeżenia efektów pracy w postaci ludzkiej wdzięczności i życzliwości, wpływa na poprawę swojej samooceny oraz daje siłę –  motywuje do stawiania sobie nowych wyzwań i celów. 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Fot. 1,2,3,4,5,6,7 Wolontariusze z dąbrowskiego hufca podczas przygotowywania paczek żywnościowych
 
 
Tekst – Katarzyna Łukasik
Zdjęcia – Damian Liro, Grażyna Kochanek
 

 

Ilość odsłon:
© 2018 MWK OHP