Aktualności

Sprzątali rzeki w ramach akcji „Operacja czysta rzeka”


W poniedziałek, 12 kwietnia odbyła się wielka ogólnopolska akcja sprzątania rzek. Wolontariusze w całej Polsce wspólnymi siłami starali się uporządkować brzegi oraz koryta rzek. Podobnie było również w Nowym Sączu. W ramach wydarzenia Rafał Kmak Zastępca Wojewódzkiego Komendanta OHP wspólnie z grupą wolontariuszy zebrali 20 worków śmieci. 
 
Niespełna 1,5 godzinna akcja w ramach "Operacji Czysta Rzeka" to 20 pełnych worków zebranych śmieci. Zachowując reżim sanitarny (5 osobowe grupy) przemierzyliśmy brzegi zbierając ogromne ilości odpadów. Ilość plastików, butelek i papieru przerosła nasze oczekiwania... Dzisiaj rzeka jest czysta! Na jak długo? Zależy tylko od nas wszystkich – podkreślił Rafał Kmak.
 
HISTORIA AKCJI
 
Pomysł na Operację Rzeka narodził się nad Bugiem. Początkowo akcja miała polegać wyłącznie na sprzątaniu rzeki Bug i okolic. Szybko po jej ogłoszeniu okazało się jednak, że potrzeby nie dotyczą wyłącznie tego regionu, a chętnych do społecznej inicjatywy nie brakuje w całej Polsce. Do tej pory odbyły się dwie edycje: w roku 2019 i 2020 r.
 
Fot. 1 Zastępca Wojewódzkiego Komendanta OHP – Rafał Kmak podczas akcji sprzątania rzek 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Fot. 2,3,4,5,6,7 Akcja sprzątania rzek 

 

Ilość odsłon:
© 2018 MWK OHP