Aktualności

„Spotkanie z kulturą” w Limanowej


12 kwietnia w limanowskim Hufcu Pracy spotkała się młodzież, aby w ramach trwającego  programu autorskiego „Spotkanie z kulturą” zapoznać się z podstawowymi zagadnieniami obejmującymi szerokie pojęcie kultury.
 
Podczas zajęć uczestnicy obejrzeli filmiki tematyczne pt. „Co to jest kultura?”, mieli okazję przedyskutować swoje wyobrażenia nt. tego pojęcia. Nie zabrakło rozmów dotyczących zainteresowań młodzieży sztuką, a także prześledzono kalendarz ciekawych wydarzeń kulturalnych w regionie. Młodzież wyraziła chęć udziału w lokalnych przedsięwzięciach oraz entuzjastycznie przyjęła wiadomość o możliwości  spotkania się z lokalnymi twórcami, dzięki czemu będzie miała możliwość poznać proces twórczy od podstaw. 
 
W ramach trwającego programu młodzi ludzie będą mieli  okazję wziąć udział w warsztatach artystycznych, czytelniczych „ Nie ma nudy – jest książka” a także udać się do limanowskiego Domu Kultury, Muzeum Ziemi Limanowskiej. Celem realizowanego programu jest edukacja kulturalna młodzieży, wskazanie sposobu na wyrażanie siebie i swoich emocji poprzez sztukę, promowanie czytelnictwa oraz wskazanie form kreatywnego spędzania czasu wolnego. 
 
Fot. Młodzież podczas oglądania filmików tematycznych „Co to jest kultura?”
 
Tekst  i zdjęcia  – Łucja Filipiak 
Ilość odsłon:
© 2018 MWK OHP