Aktualności

Zdrowa cera na wiosnę, czyli warsztaty kosmetyczne w limanowskim Hufcu Pracy


Dnia 7 kwietnia uczestniczki z Hufca Pracy w Limanowej spotkały się na warsztatach kosmetycznych pn. „Zdrowa cera na wiosnę”, aby poznać zasady codziennej pielęgnacji cery nastolatków.

Dla młodych dziewcząt wygląd jest bardzo ważny, dlatego interesują się kosmetykami i chętnie po nie sięgają. Istotne jest, aby używały produktów odpowiednich dla ich wieku. Aby ułatwić uczestniczkom wybór właściwych dla nich kosmetyków, w hufcu zorganizowano warsztaty, podczas których wspólnie zastanawiały się czy kosmetyki, które na co dzień używają są odpowiednie. Warsztaty rozpoczęły się od szukania na stronach internetowych informacji na temat pielęgnacji młodej cery i wypisania na tablicy flipchart najważniejszych informacji  i ciekawostek na ten temat. Następnie uczestniczki dokonały przeglądu przyniesionych przez siebie produktów i na podstawie składników dokonywały analizy i oceny pod kątem pielęgnacji cery młodej. Ostatnim tematem spotkania były kosmetyki naturalne. Uczestniczki poznały zasady łączenia surowców oraz doboru składników, a także dowiedziały się jak w warunkach domowych wykonać takie produkty kosmetyczne.   
 
Spotkanie w jednostce było nie tylko dobrą okazją do wspólnego spędzenia czasu w gronie rówieśniczym, ale także pokazało młodym ludziom, jak można praktycznie i ciekawie wykorzystać czas spędzony w domu podczas pandemii.
 
 
Fot. 1,2  Uczestniczki podczas dokonywania przeglądu kosmetyków
 
 
Tekst i zdjęcia – Danuta Lorek
Ilość odsłon:
© 2018 MWK OHP