Aktualności

Uczestnicy Hufca Pracy w Skomielnej Białej upamiętniają Świętego Jana Pawła II


W dniu 1 kwietnia uczestnicy Hufca Pracy w Skomielnej Białej wzięli udział w spotkaniu upamiętniającym XVI rocznicę śmierci Świętego Jana Pawła II.

W tym dniu młodzi ludzie udali się pod pomnik Ojca Świętego, znajdujący się w Parku Zdrojowym w Rabce Zdroju, gdzie zapalili znicze i odmówili modlitwę. Następnie spacerem przeszli ścieżkami drogi krzyżowej, znajdującej się przy Kościele Św. Marii Magdaleny, wspominając postać Wielkiego Polaka, miejsca, które odwiedził i sprawy, które były bliskie jego sercu i nauczanie, które do dzisiaj jest wielką nauką dla kolejnych pokoleń Polaków. 

Uczestnicy w tym dniu zostali zapoznani z regulaminem tegorocznego Ogólnopolskiego Konkursu Papieskiego przebiegającego pod hasłem Jan Paweł II niosący młodzieży dobrą nowinę – „Jeszcze będzie pięknie, mimo wszystko. Tylko załóż wygodne buty, bo masz do przejścia całe życie”. Spotkanie było okazję do pogłębienia wiary, poznawania i odkrywania swojej drogi życiowej, propagowania wartości chrześcijańskich, ale również kształtowania prawidłowych wartości i postaw płynących z nauczania Świętego Jana Pawła II.

Fot. Zapalenie znicza pod pomnikiem Świętego Jana Pawła II

 

Tekst – Marta Augustyn 

Zdjęcie –  Dorota Krawontka 

 
 
Ilość odsłon:
© 2018 MWK OHP