6-8 HUFIEC PRACY W KRAKOWIE

Komendant Hufca: Lucyna Jezioro
Adres: 30 – 363 Kraków, Al. Skrzyneckiego 12
tel. 12 656 24 60,
hp6-8@ohp.pl


  

6-8 Hufiec Pracy jest jednostką z długoletnią tradycją prężnie działającą od 1966 r. Przez cały okres działalności zlokalizowany jest w krakowskiej dzielnicy Podgórze, ale obejmuje swoją działalnością młodzież z terenu całego Krakowa, Krzeszowic i okolic. Obecnie biuro hufca mieści w budynku warsztatów szkolnych w Zespole Szkół  Mechanicznych  nr 2.


Siedziba 6-8 Hufca Pracy


 

Doświadczona kadra wychowawcza z pełnym zaangażowaniem poświęca się pracy z młodzieżą. Najważniejszym zadaniem jest pomoc młodym ludziom w ukończeniu szkoły i zdobyciu zawodu, co ułatwia im start w dorosłe życie. W tym celu współpracujemy z nauczycielami i pedagogami szkół, do których uczęszczają nasi podopieczni oraz instruktorami praktycznej nauki zawodu  w zakładach pracy, gdzie młodociani odbywają praktyki. Nauka zawodu odbywa się na podstawie umowy o pracę celu przygotowania zawodowego. W naszej jednostce każdy młody człowiek może dostosować swoje zainteresowania i predyspozycje do proponowanych przez nas zawodów.

Oferujemy miejsca praktyk w następujących specjalnościach:

- mechanik pojazdów samochodowych

- blacharz

- lakiernik

- monter sieci, instalacji i urządzeń sanitarnych

- monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie

- sprzedawca

- kucharz

- cukiernik

- elektryk

- krawiec

- fryzjer


 http://img.iap.pl/s/160/208423/Edytor/22_10_2013_Fot__1.jpg

 

Uczestnicy 6-8 HP podczas nauki zawodu kucharz.

Kształcenie zawodowe odbywa się na podstawie  umowy o pracę w celu przygotowania zawodowego. Młodociani pracownicy za swoją pracę otrzymują wynagrodzenie, często są też nagradzani przez pracodawców dodatkową premią. Po zakończeniu kształcenia absolwenci mają możliwość uzyskać zatrudnienie u dotychczasowego pracodawcy. Praktyczna nauka zawodu uzupełniana jest szkoleniem teoretycznym, które młodzież zdobywa w zasadniczych szkołach zawodowych i branżowych szkołach I stopnia.
 

- Zespół Szkół Przemysłu Spożywczego w Krakowie, ul. Macieja Miechowity 6

- Zespół Szkół Budowlanych „Chemobudowa”, os. Urocze 13

- Zespół Szkół Zawodowych oś. Złotej Jesieni 2

- Zespół Szkół Zawodowych ul. Podbrzezie 10

- Zespół Szkół Mechanicznych, Al. Skrzyneckiego 12

- Zespół Szkół Przemysłu Skórzanego, ul. Millana 16

- Zespół Szkół Zawodowych ul. Rzeźnicza 4

-Zespół Szkół Zawodowych w Krzeszowicach


Oprócz pracy i nauki zapewniamy:  możliwość udziału w konkursach, zawodach sportowych, wycieczkach, wyjściach do kina, teatru, zajęcia w kołach zainteresowań, takich jak koło miłośników Krakowa i okolic „Moja mała ojczyzna”, koło ekologiczne „Pro-eko”, koło fotograficzne, pomoc w nauce itp. Ponadto uczestnicy biorą udział w  akcjach woluntarystycznych we współpracy z Krakowskim Bankiem Żywności, PCK, TKKF oraz Centrum Psychoonkologii. 

Podejmowane działania służą aktywizacji społecznej młodzieży i wpływają na rozwój zainteresowań. Jednocześnie ukazują możliwość ciekawego spędzania czasu wolnego połączonego ze zdobywaniem nowych wiadomości z różnych obszarów. 

 

  

 

 Wycieczka integracyjna do Niedzicy

 Wolontariusze w trakcie zbiórki żywności

 


 

Uczestnicy przed spektaklem w Teatrze Bagatela

 

 

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy  
od poniedziałku do piątku
w godzinach 7.45 – 15.45

 

 

Ilość odsłon:
© 2018 MWK OHP