MAŁOPOLSKA WOJEWÓDZKA KOMENDA OCHOTNICZYCH
HUFCÓW PRACY

Al. Słowackiego 44
30-018 Kraków
tel./fax. 12 633 07 06
e-mail:
malopolska@ohp.pl

Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej - Elżbieta Rafalska

     
     

 

Aktualności

Targi Edukacyjne w Tarnowie

W dniach 31.03.11 – 01.04.11r., w obiektach Ochotniczych Hufców Pracy odbyły się VIII Miejskie Targi Edukacyjne.

Wybór odpowiedniej szkoły ponadgimnazjalnej to bardzo ważna, życiowa decyzja. Od niej często zależy przyszłe życie i kariera młodych ludzi. Tegoroczni absolwenci gimnazjów są coraz bliżej tego momentu - ostatecznego wyboru, dlatego   z myślą o nich - młodych mieszkańcach regionu tarnowskiego i wychodząc naprzeciw ich oczekiwaniom, Ochotnicze Hufce Pracy w Tarnowie, tj: Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży oraz Centrum Kształcenia i Wychowania we współpracy z Wydziałem Edukacji Urzędu Miasta Tarnowa, jak co roku zorganizowały Targi Edukacyjne.
Podobnie jak w latach ubiegłych, uroczystego otwarcia VIII Miejskich Targów Edukacyjnych dokonali włodarze miasta - Prezydent Ryszard Ścigała i Wiceprezydent, Krystyna Latała w towarzystwie organizatorów - dyrektora Wydziału Edukacji Urzędu Miasta, Barbary Porębskiej oraz dyrektora Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży OHP w Tarnowie, Adama Potempy.
W tym roku swoją ofertę prezentowało 26 tarnowskich szkół ponadgimnazjalnych, Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna, Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej, Międzyszkolny Ośrodek Kariery, Tarnowski Pałac Młodzieży oraz Ochotnicze Hufce Pracy – Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży
z Mobilnym Centrum Informacji Zawodowej, Hufiec Pracy 6-23 w Tarnowie i Centrum Kształcenia i Wychowania. Jak co roku pracownicy Wydziału Edukacji Miasta Tarnowa, na podstawie zebranych materiałów przekazywanych przez tarnowskie szkoły ponadgimnazjalne przygotowali publikację, zawierającą pełną i aktualną ofertę edukacyjną. Przedstawione w informatorze propozycje na pewno staną się pomocne w podjęciu decyzji o kierunku dalszego kształcenia przez uczniów trzecich klas gimnazjalnych.
Każda szkoła i placówka zadbała o to, aby jej stoisko prezentowało się jak najbardziej okazale; demonstrowano, reklamowano i promowano to wszystko, co w danej placówce najlepsze, stosując przy tym wszystkie możliwe zasady marketingu. Na stołach pojawiły się kolorowe ulotki, informatory, publikacje, kroniki, zdjęcia, prezentacje multimedialne a nawet zdobyte przez uczniów danej szkoły medale i trofea. Młodzież z różnych sekcji Pałacu Młodzieży wraz z opiekunami, zadbała o oprawę artystyczną, zachęcając uczestników targów do rozwijania swoich pasji i zainteresowań w ramach zajęć pozaszkolnych.
Dla zorganizowanych grup doradcy zawodowi MCIZ oraz Liderzy Klubów Pracy prowadzili informacje grupowe pod nazwą: „Jak wybrać zawód”, „Poznajemy zawody” i „Gimnazjalisto – planuj przyszłość już dziś”. W ciągu dwóch dni przeprowadzono 12 warsztatów dla blisko 250 uczniów. Bardziej dociekliwi mogli skorzystać z indywidualnych porad udzielanych przez specjalistów przy stoiskach: Mobilnego Centrum Informacji Zawodowej, Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej oraz Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej.
Targi Edukacyjne mają już swoją tradycję i na stałe wpisały się w kalendarz imprez miasta Tarnowa. To impreza która posiada specyficzny charakter i ogromne rzesze zwolenników. W ciągu dwóch dni przez halę targową przewinęło się ok. 4000 zainteresowanych, w tym uczniowie wszystkich tarnowskich gimnazjów i wielu uczniów szkół z powiatu tarnowskiego.
Na Targach nie zabrakło dziennikarzy tarnowskich mediów, dla których w pierwszym dniu targów zorganizowano konferencję prasową. Obecni na targach dziennikarze reprezentowali m.in. tarnowskie portale internetowe, Tarnowską Telewizję Kablową, Radio „Eska” i Gazetę Krakowską. Galerię zdjęć z targów można obejrzeć na stronie internetowej: www.tarnow.pl.


 


Uroczyste otwarcie Targów, od lewej: dyrektor CEiPM OHP w Tarnowie, Adam Potempa; Wiceprezydent Miasta Tarnowa, Krystyna Latała; Prezydent Miasta Tarnowa, Ryszard Ścigała oraz dyrektor Wydziału Edukacji Urzędu Miasta, Barbara Porębska


promocja jednej z tarnowskich szkół – od prawej Prezydent Miasta Tarnowa, Ryszard Ścigała; Wiceprezydent Miasta Tarnowa, Krystyna Latała; dyrektor CEiPM OHP w Tarnowie, Adam Potempa oraz uczennica szkoły pond gimnazjalnej


doradca zawodowy MCIZ, Katarzyna Chrzanowska podczas zajęć z gimnazjalistami.

Autor: Agnieszka Bryndal(WS) Zdjęcia: Iwona Gierlach
Ilość odsłon:
© 2018 MWK OHP