Aktualności

Wakacyjny Oświęcim


Młodzież z oświęcimskiego Hufca Pracy aktywnie spędziła wakacyjne dni podczas zajęć zorganizowanych w ramach programu autorskiego „Wakacyjny Oświęcim”.

Oświęcimska jednostka jest w trakcie realizacji programu autorskiego „Wakacyjny Oświęcim”, który jest modułem programu wojewódzkiego „Lato 2021”. Założeniem przedsięwzięcia jest ukazanie uczestnikom jak w kreatywny, aktywny, a przede wszystkim bezpieczny sposób spędzać czas wolny w mieście. Kadra oświęcimskiego hufca podczas wakacyjnych zajęć motywuje oraz angażuje młodzież do czynnego i odpowiedzialnego wypoczynku w atrakcyjny 
i pomysłowy sposób.
 
Uczestnicy w ramach warsztatów zobaczyli pokaz jazdy rowerem po Skate Parku, a następnie pod czujnym okiem instruktora odbyli szkolenie jazdy oraz wykonywania trików na rowerach BMX. Z kolei rozgrywki drużynowe przypomniały młodym ludziom o zasadach fair play, zarówno na boisku jak i w życiu codziennym. Dotychczasowe spotkania wzmocniły integrację grupy, przyczyniły się do nauki gospodarowania czasem wolnym, rozbudziły również ciekawość oraz chęć udziału w kolejnych wakacyjnych przedsięwzięciach.
 
Fot. 1 Rozgrywki drużynowe uczestników oświęcimskiej jednostki
 
 
 
Fot. 2 Młodzież podczas zajęć z instruktorem na Skate Parku 
 
Tekst i zdjęcia – Ewelina Bartuś 
Ilość odsłon:
© 2018 MWK OHP