Aktualności

Poranek na sportowo w dąbrowskim Hufcu Pracy


Dnia 19 lipca, korzystając z chłodniejszej aury, grupa uczestników dąbrowskiej jednostki spotkała się, aby wziąć udział w zajęciach sportowych na świeżym powietrzu. Celem przedsięwzięcia było podtrzymywanie dobrej kondycji fizycznej młodzieży oraz motywowanie do aktywnej formy spędzania wolnego czasu. 

Uczestnicy hufca opracowali zestawy ćwiczeń o różnym stopniu trudności oraz samodzielnie poprowadzili zajęcia dla kolegów i koleżanek. Aby trening był przyjemniejszy, a ćwiczenia wykonywane w równym tempie, młodzież przygotowała także energetyczną muzykę do treningu. Dzięki melodyjnym rytmom oraz krótkim instruktarzom, poprzedzającym każde ćwiczenie, uczestnicy z zaangażowaniem włączyli się w to sportowe przedsięwzięcie.
 
Aktywność fizyczną potraktowali jako okazję do dobrej zabawy i wzajemnej integracji. Wspólnym zajęciom sportowym sprzyjał fakt, że w sąsiedztwie hufca znajdują się obiekty ośrodka sportowego, z których młodzież skorzystała nieodpłatnie. Dzięki tej inicjatywie młodzi ludzie pokonywali swoje ograniczenia fizyczne, mając świadomość, że czynią to dla własnego zdrowia. Podczas zajęć nakręcono krótki filmik, który wraz ze zdjęciami zamieszczono na grupowym profilu hufca na Facebooku, aby zachęcić do aktywności fizycznej w czasie wakacji innych uczestników jednostki.
 
 
Fot. 1,2  Grupa dziewcząt podczas zajęć sportowych
 
Tekst i zdjęcia – Katarzyna Łukasik
 
Ilość odsłon:
© 2018 MWK OHP