Aktualności

Aktywne wakacje 2021


16 lipca uczestnicy Hufca Pracy w Skomielnej Białej wzięli udział w spotkaniu podsumowującym wakacyjny program pod hasłem „Aktywne wakacje”.

Przedsięwzięcie zorganizowane zostało w dniach 5-16 lipca w ramach wojewódzkiego programu „Lato 2021” mającego na celu zagospodarowanie czasu wolnego uczestników, ale również rozwój i doskonalenie umiejętności, zainteresowań, rozbudzenie wyobraźni i kreatywności wśród młodzieży. 
 
Po czasie zdalnego nauczania i licznych obostrzeniach, ważnym zadaniem przy realizacji programu była integracja grupy i doskonalenie umiejętności społecznych, ale także kształtowanie umiejętności prawidłowego rozwiązywania sytuacji trudnych i konfliktowych. Młodzież spotkała się na warsztatach z doradcą zawodowym, na których omówiono tematy związane z aktywnością na rynku pracy. Pełniła również role wolontariatu na rzecz Stowarzyszenia Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Rabce Zdroju. Wzięła udział w zajęciach rekreacyjnych pod hasło „Taneczne lato” prowadzonych przez wolontariuszkę Angelikę, a także w spacerze do pobliskiego lasu w poszukiwaniu leśnych darów. Zainteresowaniem młodych ludzi cieszyły się również zajęcia profilaktyczne z cyklu „Zachowaj trzeźwy umysł” tym razem pod hasłem „W poszukiwaniu szczęścia”, podczas których uczestnicy poznali różne formy i sposoby aktywnego spędzania czasu wolnego w trosce o swoje zdrowie i szczęście. 
 
Fot. 1 Spacer do lasu
 
 
Fot. 2 Warsztaty z doradcą zawodowym
 
 
Fot. 3 Uczestnicy podczas zajęć profilaktycznych
 
Tekst i zdjęcia – Marta Augustyn

 

Ilość odsłon:
© 2018 MWK OHP