Aktualności

Warsztaty florystyczne w bocheńskim Hufcu Pracy


13 lipca w Hufcu Pracy w Bochni odbyły się warsztaty florystyczne, podczas których uczestniczki zgłębiały technikę tworzenia lasu w słoiku, a także uczyły się, jak wykonać pachnące lawendowe saszetki do szafy, torebki lub szuflady.

Las w słoiku –  miniaturowych rozmiarów zagajnik zamknięty w szklanym słoju, to nowy trend, który podbił serca miłośników, jak i amatorów roślin. W dużych naczyniach ze szkła odtwarza się naturalne środowisko leśne, umieszczając w nich mchy, paprocie, sukulenty, a nawet rośliny kwitnące. Uczestniczki bocheńskiej jednostki przy pomocy kolorowych kamyków, roślin, paproci, szyszek, ziemi, bluszczy stworzyły miniaturowe lasy , które będą piękną ozdobą hufca. 
 
Kolejnym punktem warsztatów było wykonanie lnianych woreczków wypełnionych ziołami: lawendą i miętą. Lawenda słynie ze swoich właściwości terapeutycznych, jej zapach koi i relaksuje, pozwala się wyciszyć, zwalcza infekcje zatok, a także dróg oddechowych. Podobne efekty terapeutyczne wykazuje mięta, działa przeciwbakteryjnie, przeciwwirusowo, pomaga się zrelaksować. Gotowe lniane woreczki zostały wypełnione suszonymi ziołami, następnie ozdobione technika decoupage i związane kolorowymi wstążeczkami. Dzięki czemu nie tylko koją zmysły i relaksują, ale także cieszą oczy.
 
 
 
Fot. 1,2 Uczestniczki  w trakcie zajęć 
 
 
 
 
Fot. 3,4,5 Prace uczestniczek
 
Tekst i zdjęcie – Halina Markowska - Mikulska
Ilość odsłon:
© 2018 MWK OHP