Aktualności

Półfinał Wojewódzkiego Konkursu na Babkę Wielkanocną subregionu trzebińskiego


W dniu 25.03 w Ośrodku Szkolenia i Wychowania w Trzebini odbył się półfinał Wojewódzkiego Konkursu na Babkę Wielkanocną subregionu trzebińskiego. Nadesłane wypieki oceniała komisja konkursowa w składzie: przewodnicząca Justyna Knapczyk – właścicielka firmy cukierniczej „Finezja”, Alicja Słysz – kierownik ds. Rozwoju zawodowego i refundacji, Bogusława Fedorowska – kierownik 6-4 OSiW Trzebinia.
 
Na półfinale prezentowane były  trzy babki w kategorii indywidualnej  z 6-18 HP w Kętach, 6-17 HP w Oświęcimiu i 6-4 OSiW w Trzebini, oraz trzy babki w kategorii zespołowej z 6-11 HP w Wadowicach, 6-18 HP w Kętach i 6-4 OSiW w Trzebini.  Przy ocenieniu konkursowych babek pod uwagę brane  były walory smakowe,  kreatywności w sporządzaniu dekoracji oraz opakowania świątecznego. Wszystkie babki prezentowały się bardzo efektownie i świątecznie a komisja werdykt podjęła po degustacji zaprezentowanych wypieków. 
 
Z czterech jednostek, które nadesłały swoje wypieki na konkurs w kategorii indywidualnej  zwyciężyła babka Patrycji Legięć z OSiW w Trzebini, która  swoim smakiem i puszystością wybijała się przed pozostałe, a oryginalna dekoracja dopełniła reszty. W kategorii zespołowej zwyciężyła babka przygotowana przez drużynę z HP  Kęty, w składzie – Wiktoria Fabia i Angelika Wisiorek. Gratulujemy zwycięzcom subregionu trzebińskiego.
 
Fot.1 Konkursowe babki
 
 
Fot. 2  Komisja konkursowa Subregionu Trzebińskiego ( od lewej Alicja Słysz Kierownik ds. Rozwoju zawodowego i refundacji, Bogusława Fedorowska Kierown OSiW w Trzebini, przewodnicząca komisji Justyna Knapczyk, właścicielka firmy cukierniczej Finezja)
 
 
Fot. 3 Zwycięska  babka w kategorii indywidualnej Patrycji Legięć z 6-4 Ośrodka Szkolenia i Wychowania w Trzebini
 
 
Fot. 4 Zwycięska babka w kategorii zespołowej z 6-18 HP Kęty Angelika Wisiorek, Wiktoria Fabia
 
Tekst i zdjęcia – Olga Kostrzewińska
 
Ilość odsłon:
© 2018 MWK OHP