Aktualności

Półfinał Wojewódzkiego Konkursu na Babkę Wielkanocną subregionu lanckorońskiego


W dniu 25 marca w Ośrodku Szkolenia i Wychowania odbyły się półfinały Wojewódzkiego Konkursu na babkę wielkanocną subregionu lanckorońskiego. 
 
Na konkurs wpłynęło 10 prac z 4 jednostek opiekuńczo- wychowawczych Małopolskiej WK OHP oraz CKiW, w tym 7 w kategorii indywidualnej i 3 w kategorii zespołowej. Komisja konkursowa w składzie: przewodniczący Paweł Dębowski – właściciel Cukierni Pysia w Kalwarii Zebrzydowskiej, członkowie komisji: Ewa Opałek-Śnieg – kierownik Zespołu Kształcenia i Wychowania w Małopolskiej WK OHP w Krakowie oraz Marcelina Tyrpa-Opyrchał – kierownik OSiW w Lanckoronie dokonała oceny prac.
 
Przede wszystkim pod uwagę wzięto walory smakowe oraz wizualne, a także kreatywność w sporządzonych dekoracjach ciast i opakowań. Komisja miała bardzo trudne zadanie lecz ostatecznie do finału zakwalifikowały się babki upieczone przez: kategoria indywidualna – Magdalena Zięba (HP Myślenice), kategoria grupowa – Paweł Kudłacik i Dominik Studnicki ( OSiW Lanckorona).
 
Celem konkursu było propagowanie kultywowania polskich tradycji wielkanocnych wśród uczestników oraz rozwijanie ich zdolności kulinarnych i manualnych.
 
Fot.1 Komisja podczas ocen prac
 
 
Fot. 2 Babki biorące udział w konkursie
 
 
Fot. 3 I miejsce w kategorii zespołowej
 
 
Fot. 4 I miejsce w kategorii indywidualnej
 
 
Tekst – Kamila łopata
Zdjęcia – Klaudia Kolasa 
Ilość odsłon:
© 2018 MWK OHP