Aktualności

Wizyta Komendanta Wojewódzkiego w Zakładach Mechanicznych Tarnów


W miniony czwartek, 18 marca Wojewódzki Komendant Ochotniczych Hufców Pracy – Jan Hućko miał przyjemność odbyć robocze spotkanie w Zakładach Mechanicznych Tarnów (ZMT). Gospodarzem spotkania był Henryk Łabędź – prezes zarządu ZMT. Wizyta w zakładach poświęcona była współpracy ZMT i OHP m.in. w aspekcie uzyskania nominacji na finalistę konkursu organizowanego przez Małopolską Komendę „Małopolski pracodawca przyjazny pracownikom młodocianym”.

Podczas spotkania omówione zostały szczegóły współpracy w ramach kształcenia młodocianych pracowników uczących się w ośrodkach Małopolskiej Komendy OHP. Poruszono temat zawodów strzeleckich dla młodzieży, które wspólnie zostaną zorganizowane w tym roku. 
 
Zakłady Mechaniczne Tarnów specjalizują się głównie w produkcji uzbrojenia i sprzętu wojskowego, obejmującego karabiny wyborowe i maszynowe, granatniki, moździerze, artyleryjskie i artyleryjsko-rakietowe zestawy przeciwlotnicze oraz sprzęt szkolno-treningowy. Jesteśmy jednym z największych pracodawców w regionie. Obecne zatrudniamy 985 pracowników z czego 13 stanowią pracownicy młodociani – mówi Henryk Łabędź, prezes ZMT.  – Kładziemy duży nacisk na współpracę z placówkami oświatowymi: ze szkołami i uczelniami wyższymi. Od 6 lat corocznie przyjmujemy kilku pracowników młodocianych. Nie tylko zapewniamy młodzieży pracę, ale także  dbamy o ich ciągły rozwój i podnoszenie kwalifikacji zawodowych – dodaje prezes Łabędź.
 
___________________________________________________________
 
Zakłady Mechaniczne “Tarnów” S.A. nieprzerwanie prowadzą działalność przemysłową od 1917 r., co czyni firmę jednym z najstarszych przedsiębiorstw w Tarnowie. Wizytówką przedsiębiorstwa jest szeroka oferta uzbrojenia i sprzętu wojskowego, w której szczególną rolę odgrywają karabiny wyborowe i maszynowe, granatniki, moździerze, artyleryjskie i artyleryjsko-rakietowe zestawy przeciwlotnicze oraz sprzęt szkolno-treningowy.
 
Fot. 1 Wręczenie nominacji na finalistę konkursu „Małopolski pracodawca przyjazny pracownikom młodocianym”
 
 
Fot. 2 Robocze spotkanie Jana Hućki z prezesem ZMT
 
 
Fot. 3 Przeciwlotniczy Zestaw Artyleryjsko-Rakietowy ZUR-23-2KG (23 mm)
 
 
Fot. 4 Moździerz LM-60D (60 mm)
 
 
Fot. 5 Karabin Wyborowy TOR (12,7 mm)
 
Ilość odsłon:
© 2018 MWK OHP