Aktualności

Przed nami powszechny spis ludności


W związku z przeprowadzanym przez Główny Urząd Statystyczny w dniach 1 kwietnia – 30 czerwca 2021 roku badaniem statystycznym (Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań), Komenda Główna Ochotniczych Hufców Pracy zachęca do jak najliczniejszego udziału w spisie wśród pracowników OHP oraz młodzieży jednostek organizacyjno-wychowawczych. Udział w spisie jest obowiązkiem każdego dorosłego człowieka, jednak powinien on wynikać przede wszystkim z chęci, a także postawy i świadomości obywatelskiej. 
 
Będzie to ważne przedsięwzięcie dla statystyki publicznej, w ramach którego zostanie zebrana i zanalizowana wiedza o liczbie osób zamieszkujących Polskę, ich profesji, miejscu zamieszkania, wykształceniu, warunkach życia. Jego wyniki pełnią istotą rolę społeczną oraz umożliwiają analizę i ocenę przemian demograficznych w kontekście rozwoju kraju. 
 
W związku z powyższym, zachęcamy do jak najliczniejszego udziału w spisie m.in. poprzez samospis internetowy (metody uzupełniające to spis telefoniczny lub bezpośrednio przy pomocy rachmistrza spisowego) polegający na weryfikacji, aktualizacji i uzupełnieniu informacji zamieszczonych w formularzu spisowym. 
 
Szczegółowe informacje na temat Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań dostępne są na stronie spis.gov.pl. 
 
Fot. 1 Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021
 
Fot. 2 Plakat promujący spis ludności
 
 
Fot. 3 Infografika na temat spisu ludności
Ilość odsłon:
© 2018 MWK OHP