Aktualności

Udział uczestniczki z Hufca Pracy w Kętach w Zimowych Ratowniczych Mistrzostwach Polski


W dniach 27-28 lutego w Skoczowie odbyły się II Zimowe Ratownicze Mistrzostwa Polski. W jednej z drużyn znalazła się uczestniczka Hufca Pracy w Kętach. 
 
Do udziału w mistrzostwach ratowniczych Martyna Kliś przygotowywała się przez długi czas. Wiele godzin spędzonych na intensywnych ćwiczeniach z zakresu pierwszej pomocy, udział w warsztatach organizowanych przez Hufiec Pracy w Kętach, jak również w Wojewódzkich Zawodach Udzielania Pierwszej Pomocy Uczestników OHP, to wszystko przyczyniło się znacząco do wzięcia udziału w tak ważnych mistrzostwach. Dziewczyna startowała w drużynie nr. 2 OSP Czaniec, zajmując 15-te miejsce. Był to jej pierwszy udział w ogólnopolskich mistrzostwach. Uczestniczka rywalizowała wraz z zawodowymi ratownikami medycznymi i ratownikami z wieloletnim stażem.
Jak podkreśliła Martyna, sam udział w przedsięwzięciu był dla niej nagrodą za wieloletnią pracę włożoną w naukę i ćwiczenia. Jednocześnie był to  sprawdzian umiejętności udzielania pomocy pod presją i w trudnych, zimowych warunkach. Wyciągając wnioski z zadań ratowniczych, uczestniczka wie, nad czym należy nadal pracować, aby kolejne działania były jak najbardziej skuteczne.
 
Fot. 1 Uczestniczka Hufca Pracy w Kętach, pierwsza od prawej w drużynie podczas mistrzostw
 
 
Fot. 2 Uczestniczka podczas podsumowania mistrzostw 
 
 
Fot. 3 Zadanie nocne podczas mistrzostw
 
 
Fot. 4 Podsumowanie II Zimowych Ratowniczych Mistrzostw Polski
 
 
Zdjęcia – Eryk Słupski
Tekst – Małgorzata Szatan
 
Ilość odsłon:
© 2018 MWK OHP