Aktualności

Wolontariusze z dąbrowskiego Hufca Pracy wspierają akcję Banku Żywnośc


W dniach 24-26 lutego uczestnicy z Hufca Pracy w Dąbrowie Tarnowskiej wzięli udział w akcji przygotowywania oraz wydawania paczek żywnościowych w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej i Wsparcia Rodziny w Dąbrowie Tarnowskiej. 
 
Dzięki stałej współpracy z ośrodkiem, młodzież jednostki cyklicznie, kilka razy w roku, włącza się w działania realizowane w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014-2020 Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym. Przez trzy dni uczestnicy pod okiem wychowawców oraz pracowników socjalnych MOPSiWR przygotowywali oraz wydawali paczki żywnościowe, składające się z różnorodnych produktów. Wolontariusze pomagali również w sporządzaniu dokumentów dotyczących procesu dystrybucji towarów oraz przekazywali petentom informacje na temat  kolejnych terminów wydawania żywności.
 
Pomimo trudności logistycznych, spowodowanych pandemią, uczestnicy przygotowali ponad 400 paczek, które zostały przekazane najbardziej potrzebującym  mieszkańcom Dąbrowy Tarnowskiej. Zaszczepienie wśród uczestników idei wolontariatu niesie ze sobą pozytywne skutki, uwrażliwia młodzież na problemy i potrzeby drugiego człowieka oraz uczy radości z niesienia pomocy innym.  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Fot. 1,2,3,4,5 Wolontariusze podczas przygotowywania paczek żywnościowych
 
 
Tekst – Katarzyna Łukasik
Zdjęcia – Damian Liro
 
Ilość odsłon:
© 2018 MWK OHP