Aktualności

Dzień walki z depresją w Wadowicach


W dniu 26 lutego młodzież z Hufca Pracy w Wadowicach wzięła udział w spotkaniu poświęconemu depresji, w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Depresji. 
 
Podczas spotkania młodzież dowiedziała się, jakie są objawy depresji oraz metody jej leczenia, a także gdzie należy szukać pomocy przy pojawieniu się symptomów choroby. Młodzi ludzie  obejrzeli również film edukacyjny pt. „Depresja. Rozumiesz-pomagasz”. Kadra jednostki zachęciła uczestników do prowadzenia aktywnego trybu życia, ponieważ ćwiczenia fizyczne mają pozytywny wpływ na ciało i umysł. Pozwalają wypracować pewność siebie i poczucie zwycięstwa, które mogą być przeniesione na inne – pozasportowe – sfery życia. 
 
Szacuje się, że  blisko jedna trzecia nastolatków cierpi na zaburzenia depresyjne. Niejednokrotnie przyczyn choroby należy szukać w trudnościach, jakie młodzi ludzie mają ze spełnianiem oczekiwań otoczenia, czy w starciach o wpływy w środowisku rówieśniczym, ale także z kryzysem rozwoju osobowości. Lęki, które występują u młodych ludzi są najczęściej związane z obawami o własną przyszłość oraz z podejmowaniem działań. 
 
Fot. Uczestnicy oglądają film dokumentalny o depresji
 
Tekst i zdjęcie – Dorota Paździora
 
Ilość odsłon:
© 2018 MWK OHP