Aktualności

Światowy Dzień Organizacji Pozarządowych w 6-8 krakowskim Hufcu Pracy


W dniu 25 lutego grupa uczestników 6-8 Hufca Pracy w Krakowie wzięła udział w warsztatach „Organizacje pozarządowe w Polsce”, które zostały zorganizowane w ramach obchodów Światowego Dnia Organizacji Pozarządowych.
 
Światowy Dzień Organizacji Pozarządowych to właściwy czas do uhonorowania ich założycieli oraz wolontariuszy na całym świecie. Dzień trzeciego sektora to doskonała okazja do  zapoznania młodzieży z  działalnością organizacji pozarządowych. W trakcie warsztatów młodzi ludzie zapoznali się z prezentacją multimedialną, dzięki której poznali cele oraz zadania najbardziej znanych organizacji w naszym kraju. 
 
Podczas zajęć młodzież odkryła, że dobrze zna, a co więcej niejednokrotnie pełniła rolę wolontariuszy w akcjach charytatywnych – Polski Czerwony Krzyż, Bank Żywności w Krakowie. Na zakończenie młodzi ludzie wzięli aktywny udział w quizie „Co wiesz o działalności organizacji pozarządowych?” rozwiązując test wiedzy.
 
Bez wątpienia uczestnicy po zakończonych warsztatach będą mieć świadomość, że organizacje te działają na rzecz wybranego interesu, ale nie w celu osiągnięcia zysku. 
 
 
Fot. 1,2 Młodzież w trakcie quizu „Co wiesz o działalności organizacji pozarządowych?”
 
 
Tekst – Joanna Belcik
Zdjęcia – Adam Duń
 
Ilość odsłon:
© 2018 MWK OHP