Aktualności

Mistrzowska lekcja w 6-5 krakowskim Hufcu Pracy


W dniu 25 lutego uczestnicy 6-5 krakowskiego Hufca Pracy wzięli udział w specjalnym wykładzie wychowawczym. Gościem spotkania był absolwent jednostki – Patryk Kotarba, wielokrotnie nagradzany mistrz kuchni.

Spotkanie zorganizowane w siedzibie hufca było efektem działań na rzecz wspierania i aktywizowania uczestników. Zaproszenie ogromnie doświadczonego prelegenta z wieloma kulinarnymi sukcesami na koncie pozwoliło przyjąć formułę mistrzowskiego wykładu. W jego trakcie młodzi ludzie wysłuchali historii człowieka, który pomimo wielu przeciwności losu w młodości zdołał osiągnąć olbrzymi sukces w zawodzie, będącym nie tylko jego pracą, ale przede wszystkim ogromną pasją. Takie spotkania to odpowiedź na wciąż rosnące zapotrzebowanie na efektywne wspieranie młodych ludzi, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę w wybranym kierunku. 
 
Udzielanie wsparcia przy wykorzystaniu metody autorytetu wzmacnia w uczestnikach poczucie wartości oraz dynamizuje procesy oswajania problemów wynikających z zawodu, a następnie ich rozwiązywania. Żywy przykład jako miara wartości jest nieocenionym aktywizatorem zawodowego życia młodocianych pracowników.
 
Fot. Uczestnicy i prelegent spotkania
 
Tekst i zdjęcie – Radosław Domański
 
Ilość odsłon:
© 2018 MWK OHP