Aktualności

Pora na e-seniora. Realizacja projektu w Dąbrowie Tarnowskiej


W Hufcu Pracy w Dąbrowie Tarnowskiej od grudnia realizowany jest projekt  finansowany z funduszy europejskich, w ramach Europejskiego Korpusu Solidarności. Grupą docelową projektu są seniorzy, którzy chcą nabyć i poszerzyć swoją wiedzę i umiejętności cyfrowe. 
 
Młodzież skupiona w grupie inicjatywnej przygotowuje i prowadzi zajęcia dla seniorów. Spotkania odbywają się regularnie, a starsze osoby wykazują ogromne zainteresowanie przekazywanymi treściami. Wolontariusze przygotowują materiały edukacyjne dla uczestników projektu, dokumentują wszystkie działania projektowe. Seniorzy poznali podstawy obsługi komputera, nauczyli się korzystać z popularnych wyszukiwarek internetowych i tworzyć dokumenty tekstowe.
 
Realizacja projektu, mimo licznych ograniczeń wynikających z pandemii, przebiega sprawnie. Spotkania młodzieży z seniorami są okazją do nabywania doświadczeń przez obie strony. Wolontariusze uczą się właściwego reagowania na potrzeby starszych osób, a jednocześnie są przewodnikami dla nich po świecie nowoczesnych technologii. 
 
Fot. 1 Tablica informacyjna 
 
 
 
 
Fot. 2,3 Zajęcia z seniorami
 
 
Tekst – Grażyna Kochanek
Zdjęcia – Katarzyna Łukasik
 
 
Ilość odsłon:
© 2018 MWK OHP