Aktualności

Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego w Niepołomicach


W dniach 22-23 lutego uczestnicy niepołomickiego Hufca Pracy wzięli udział w quizie dotyczącym Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego.
 
Święto w tym roku obchodzone jest na całym świecie po raz 21.  Obchody tego dnia przypominają o bogactwie i różnorodności językowej oraz podkreślają jego wartość dla rozwoju dziedzictwa kulturowego ludzkości. Przesłaniem święta jest ochrona języków ojczystych, promowanie wielojęzyczności i podkreślanie wartości edukacji językowej. W trakcie rozwiązywania quizu młodzi ludzie poszukiwali odpowiedzi na poszczególne pytania w książkach naukowych, encyklopediach oraz słownikach. Wymieniali się między sobą uwagami poprzez aplikacje Messenger i dyskutowali o swoich ulubionych gatunkach literackich, a także przedstawiali swoje poglądy na temat czytanej przez nich literatury. 
 
Młodzież uświadomiła sobie, że czytanie książek kształci w nas wiele potrzebnych życiowych umiejętności. Książki rozwijają naszą wyobraźnie i kreatywność oraz dostarczają wiedzy na różne tematy. 
 
Konkurs na celu miał zaszczepienie w młodzieży miłości do czytania literatury oraz zachęcenie do częstszych wizyt w bibliotece oraz do wymieniania się książkami wśród znajomych. Zwycięzcami quizu nt. języka ojczystego zostali: Marlena Kraińska, Jakub Zaleśny, Oliwia Bonarska, Karolina Witczak oraz Monika Góra. Laureaci otrzymają pamiątkowe upominki. 
 
Fot. Zrzut ekranu z pytaniami quizowymi opublikowanymi na profilu Faccebook 6-2 Hufca Pracy w Niepołomicach 
 
Tekst i Zdjęcie – Karolina Chojna-Kornecka
 
Ilość odsłon:
© 2018 MWK OHP