Aktualności

Spotkanie z absolwentkami w 6-8 krakowskim Hufcu Pracy


W dniu 23 lutego w krakowskim 6-8 Hufcu Pracy odbyło się spotkanie z ubiegłorocznymi absolwentkami jednostki – Alicją Habiedą i Sabiną Janik.
 
Głównym tematem rozmów była zarówno aktualna sytuacja zawodowa dziewcząt, jak i prywatna. Absolwentki zdobyły wykształcenie fryzjerskie i pracują w wyuczonym zawodzie. Alicja i Sabina opowiedziały o początkach swojej drogi i zamiłowaniu do wykonywanego zawodu. Nie mogło też zabraknąć sentymentalnych wspomnień zwianych z pobytem absolwentek w hufcu. 
 
Młodzież wyraziła chęć uczestnictwa w przedsięwzięciach podejmowanych przez jednostkę. Kadra wychowawcza ponadto zaznajomiła absolwentki z aktualnymi formami zdobywania dodatkowych kwalifikacji zawodowych poprzez kursy i szkolenia. W trakcie spotkania dziewczęta podkreślały, jak ważna była pomoc i wsparcie wychowawców podczas ich pobytu w Ochotniczych Hufcach Pracy. 
 
Alicja i Sabina pomimo własnych obowiązków zawodowych, chętnie odwiedzają jednostkę dzieląc się swoimi aktualnymi sprawami, zarówno radościami, jak i rozterkami. 
 
Fot.  Opiekun Klubu Absolwenta podczas spotkania z Alicją i Sabiną
 
Tekst, zdjęcie  – Joanna Belcik 
Ilość odsłon:
© 2018 MWK OHP