Spotkanie z absolwentem w dąbrowskim Hufcu Pracy


Dnia 19 lutego Hufiec Pracy w Dąbrowie Tarnowskiej odwiedził były uczestnik jednostki – Tomasz Wawrzynek, który obecnie jest studentem pierwszego roku  grafiki komputerowej na wrocławskiej uczelni. 
 
Tomasz odwiedził jednostkę, bo jak sam mówi: „…gdyby nie OHP, nie znalazłbym się tu, gdzie jestem obecnie. Działalność w Hufcu Pracy w Dąbrowie Tarnowskiej i wsparcie kadry wychowawczej pozwoliły mi odkryć potencjał i zdolności, które wykorzystałem na ścieżce swojego rozwoju osobistego i zawodowego. Z pobytem w dąbrowskiej jednostce wiążą się także moje najlepsze wspomnienia z lat szkolnym, z sentymentem myślę o nawiązanych wówczas przyjaźniach. Nigdy nie zapomnę również o przygotowaniach do trzech edycji Ogólnopolskiego Konkursu Informatycznego OHP, gdzie odniosłem swoje pierwsze niezapomniane sukcesy.”
 
Odwiedziny miały szczególny charakter, bowiem zbiegły się z wizytą Wojewódzkiego Komendanta Ochotniczych Hufców Pracy – Jana Hućki w jednostce. Podczas spotkania Tomasz opowiedział, jak wygląda studiowanie w dobie pandemii. Podkreślił, że mimo różnych utrudnień i ograniczeń, uczelnia stwarza mu możliwości rozwoju i realizowania pasji. Komendant rozmawiał z absolwentem o perspektywach zatrudnienia po ukończeniu nauki na tym kierunku oraz o aktualnych trendach na rynku pracy.
 
W czasie wizyty Tomasz zaprezentował jedną ze swoich zaliczeniowych prac, która została bardzo wysoko oceniona. Kopię grafiki podarował hufcowi, przekazując ją na ręce Komendant jednostki – Grażyny Kochanek. 
 
Na zakończenie spotkania Komendant Wojewódzki pogratulował absolwentowi osiągnięć i wręczając drobny upominek, życzył sukcesów i wytrwałości na kolejnych etapach kształcenia.  
 
Fot. 1  Rozmowa z absolwentem 
 
 
Fot. 2 Praca zaliczeniowa Tomasza
 
 
Fot. 3 Komendant Wojewódzki Jan Hućko gratuluje Tomaszowi
 
 
Fot. 4 Absolwent przekazuje pracę na ręce Pani Komendant 
 
 
Tekst – Grażyna Kochanek
Zdjęcia – Katarzyna Łukasik
Ilość odsłon:
© 2018 MWK OHP