„TAK BYŁO - NOWY SĄCZ 2020” – Uczestnicy na wystawie


19 lutego uczestnicy Ośrodka Szkolenia i Wychowania w Nowy Sączu, w ramach koła czytelniczego udali się na wystawę fotografii „Tak było - Nowy Sącz 2020, czyli miniony rok w obiektywie sądeckich reporterów” do Nowosądeckiej Biblioteki Publicznej.

Po raz pierwszy po poluzowaniu obostrzeń epidemiologicznych młodzież miała okazję obejrzeć wystawę dostępną w zabytkowych piwnicach Biblioteki Głównej. Uczestnicy zobaczyli najlepsze fotografie, dokumentujące najważniejsze wydarzenia kulturalne, społeczne i gospodarcze minionego roku. Młodzież, podziwiając wystawę, uczestniczyła w celowym promowaniu uroków Nowego Sącza, druga kategoria zdjęć dotyczyła bowiem miejsc, znanych bardziej lub mniej, lecz oglądanych świeżym spojrzeniem autorów.
 
Młodzi ludzie byli zdumieni ilością zmian zaistniałych w mieście w 2020 roku. Motywem przewodnim większości zdjęć była pandemia Covid-19 i wszystkie związane z nią konsekwencje, zmieniające sposób funkcjonowania życia w mieście. Młodzież zwróciła szczególną uwagę na pamiątkowe fotografie osób znanych, zasłużonych dla regionu sądeckiego, którzy odeszli w zeszłym roku. Fotografie przedstawione na wystawie ukazują miasto w ciekawy i oryginalny sposób, przyczyniając się do rozwijania wyobraźni artystycznej. 
 
 
Fot.1, 2 Uczestnicy podczas oglądania wystawy
 
 
Tekst i zdjęcia – Barbara Jędrzejczyk, Anna Truchan
 
Ilość odsłon:
© 2018 MWK OHP