Ferie zimowe w Niepołomicach


W dniach 4-15 stycznia Hufiec Pracy w Niepołomicach realizował program autorski, w ramach programu wojewódzkiego „Zima z OHP 2021”. 

W tym roku, z powodu trwającej pandemii i  obostrzeń sanitarno-epidemiologicznych zajęcia zaproponowane młodzieży odbyły się online. Jednostka zorganizowała dla uczestników spotkania z wychowawcami oraz pracownikami rynku pracy. 
 
Tematami cyklu spotkań z wychowawcami było omówienie zagrożeń w czasie zimowej przerwy urlopowej, zachowań ryzykownych, przestrzegania przepisów BHP przez pracodawców i młodocianych, zaznajomienie z aktualnymi informacjami na temat przestrzegania obostrzeń dotyczących uczestników w czasie pandemii.
 
Doradca zawodowy – Pani Agnieszka Marchewka i pośrednik pracy – Pani Klaudia Rypel przeprowadziły warsztaty pt. „Rola życiorysu zawodowego i listu motywacyjnego w poszukiwaniu pracy oraz możliwości i wymagań w czasie zatrudnienia na rynku pracy”.
 
Mimo braku możliwości osobistego spotkania z młodymi ludźmi okazało się, że chętnie wzięli udział w tego typu zajęciach, poszerzając jednocześnie swoją wiedzę i umiejętności.
 
Fot. 1 Pośrednik pracy – Klaudia Rypel podczas warsztatów online 
 
 
Fot. 2 Uczestniczka w trakcie warsztatów z doradcą zawodowym
 
 
Tekst – Teresa Kwiecień
Zdjęcia – Anna Rogowicz
Ilość odsłon:
© 2018 MWK OHP