Aktywne ferie z OHP w Dąbrowie Tarnowskiej


W dniach 4-13 stycznia, w dąbrowskim Hufcu Pracy odbyły się zajęcia dla uczestników, w ramach autorskiego programu „Aktywne ferie z OHP”. Celem przedsięwzięcia było zagospodarowanie młodzieży czasu wolnego, w sposób ciekawy i wartościowy.
 
Dla młodych ludzi przygotowano aktywności służące wszechstronnemu rozwojowi i propagujące zasady zdrowego i bezpiecznego stylu życia. Część zajęć dla uczestników miała formę zdalną, inne odbywały się z bezpośrednim udziałem młodzieży, lecz w ograniczonym składzie, w związku z obowiązującym rygorem sanitarnym. 
 
Młodzi ludzie wzięli udział w turnieju darta. Grupa młodzieży poznała również historie kraju, dzięki zabawie quizowej „Graj, baw się, poznawaj”. Zajęcia online poprowadzone przez wychowawcę hufca i grupę dziewcząt wprowadziły młodych ludzi w tajniki technik skutecznego uczenia się, co będzie pomocne po zakończeniu ferii i powrocie do zdalnego nauczania w szkołach. 
 
Podczas zajęć panowała miła atmosfera. Uczestnicy przekonali się, że mimo panujących utrudnień i ograniczeń, warto być aktywnym i tę aktywność propagować wśród rówieśników.
 
 
Fot. 1 Zawody w darta
 
 
 
Fot. 2 Uczestniczki podczas zajęć
 
 
Fot. 3 Rozgrywki planszowe
 
 
Tekst i zdjęcia – Grażyna Kochanek
 

 

Ilość odsłon:
© 2018 MWK OHP