„Zimowy odpoczynek" w starosądeckim Hufcu Pracy


Ferie to czas, w którym młodzież nabiera sił przed kolejnymi miesiącami pracy i nauki. W starosądeckim Hufcu Pracy od początku zimowej przerwy, realizowany jest program „Zimowy odpoczynek”, zabezpieczający czas wolny młodych ludzi.
 
Przedsięwzięcie w swoich założeniach promuje zdrowy styl życia, sprawność fizyczno-ruchową oraz rozwój własnych zainteresowań. Zajęcia ze względu na pandemię i obostrzenia odbywają się w dwóch czteroosobowych, niezależnie działających grupach.
 
Pierwsze z zorganizowanych zajęć miały charakter integracyjny. Uczestnicy współzawodniczyli w rozgrywkach gier planszowych, promujących zdrową rywalizację oraz zabawach aktywizujących, które dobrze wpływają na relacje społeczne w grupie. 
 
W kolejnych dniach młodzież uczestniczyła w atrakcjach sportowych, między innymi w zawodach w tenisie stołowym. Młodzi ludzie zainteresowani rozwijaniem zdolności artystycznych wzięli udział w warsztatach plastycznych oraz konkursie „Zimowe pejzaże”.
 
W najbliższych dniach uczestników czekają kolejne propozycje, pozwalające na spędzenie wolnego czasu, w sposób ciekawy i bezpieczny.
 
 
Fot. 1,2  Młodzież 6-34 Hufca Pracy w Starym Sączu podczas warsztatów plastycznych
 
 
Fot. 3 Wyróżnione prace plastyczne wykonane przez uczestników starosądeckiej jednostki
 
 
Tekst – Agnieszka Filipowicz
Zdjęcia – Bogusława Niemiec
 
Ilość odsłon:
© 2018 MWK OHP