Wigilijne dzieło pomocy dla bezdomnych


Tuż przed świętami, 23-24 grudnia uczestnicy 6-5 Hufca Pracy w Krakowie czynnie włączyli się do pomocy w przygotowaniu największej w Polsce wigilii dla bezdomnych, organizowanej przez Siostry Albertynki i Caritas, która co roku odbywa się 24 grudnia. Wspólnymi siłami udało się przygotować aż 900 paczek.
 
Grupa młodych ludzi pod opieką wychowawców, spotkała się w Starej Zajezdni na ul. Św. Wawrzyńca, by przygotować inne, niż zawsze spotkanie dla najuboższych, ze względu na pandemię. W środę młodzież zmierzyła się z około ośmioma tonami produktów żywnościowych, które należało spakować i przygotować do wydania dla potrzebujących. Hufcowi wolontariusze bez problemów poradzili sobie z tym wyzwaniem i przygotowali ponad 900 paczek. 
 
Do każdego opakowania dołączone były kartki świąteczne z życzeniami, które wykonali uczniowie krakowskich szkół oraz uczestnicy wszystkich jednostek organizacyjnych Małopolskiej Wojewódzkiej Komendy OHP. Te, które nie znalazły się w paczkach, trafiły do podopiecznych Domów Spokojnej Starości oraz krakowskich szpitali.
 
W czwartek od samego rana uczestnicy pakowali świeże chałki i drożdżówki do woreczków, które zostały dołączone do wigilijnych paczek i wydawane były od godziny 12 w Starej Zajezdni. Młodzież bardzo dobrze wywiązała się ze swoich zadań. 
 
Siostra Leokadia serdecznie podziękowała za pomoc. Na zakończenie  nastąpiło symboliczne łamanie opłatkiem. Wszyscy życzyli sobie zdrowych, dobrych, rodzinnych świąt i spotkania za rok na kolejnym wspólnym dziele pomocy dla potrzebujących.
 
Fot. 1 Michał, Klaudia, Ewa i efekt ich pracy
 
 
 
 
Fot. 2,3 Uczestnicy podczas pracy
 
 
Fot. 4 Rodzinne zdjęcie wolontariuszy 6-5 HP z Siostrą Leokadią
 
 
Tekst – Ewa Rak
Zdjęcia – Ewa Rak, Magdalena Bulda
Ilość odsłon:
© 2018 MWK OHP