Życzenia dla seniorów


We wtorek 22 grudnia przedstawiciele samorządu Hufca Pracy w Niepołomicach przygotowywali wyjątkowe, filmowe życzenia świąteczne dla seniorów, w ramach akcji #WspierajSeniora. 
 
Do tej pory młodzież pomagała w przygotowaniach do spotkania wigilijnego, które odbywało się corocznie w Domu Pomocy Społecznej w Staniątkach. Niestety w tym roku, z powodu pandemii, uczestnicy nie mogli osobiście spotkać się z seniorami, aby wspólnie zasiąść przy wigilijnym stole. Młodzi ludzie postanowili w nieco inny sposób dotrzeć do zaprzyjaźnionych, starszych osób, nakręcając świąteczny filmik, na którym śpiewają kolędy, pastorałki oraz składają bożonarodzeniowe życzenia. 
 
Wśród nich te najważniejsze to życzenia zdrowia, miłości i powrotu do wspólnych międzypokoleniowych spotkań i wyjazdów krajoznawczych, za którymi wszyscy bardzo tęsknią. Uczestnicy długo przygotowywali się do nakręcenia filmiku, tworzyli scenariusz oraz dobierali odpowiednią scenografię. Starali się, by życzenia były wyjątkowe, ponieważ wiedzą, że dla starszych osób każdy gest płynący z głębi serca jest bardzo cenny. Filmik nagrany przez młodzież zostanie wyświetlony mieszkańcom Domu Pomocy Społecznej podczas spotkania wilijnego online. 
 
Fot. Młodzież podczas nagrywania filmu z życzeniami dla seniorów 
 
Tekst i zdjęcia – Małgorzata Satora
 
Ilość odsłon:
© 2018 MWK OHP