PRELEKCJA „PRZEDSIĘBIORCZOŚĆ” ON-LINE DLA UCZESTNIKÓW 6-8 HUFCA PRACY W KRAKOWIE I OŚRODKA SZKOLENIA I WYCHOWANIA W TRZEBINI


W dniu 17 listopada  miała miejsce pogadanka zorganizowana w formie on-line przez Młodzieżowe Centrum Kariery OHP w Trzebini i Młodzieżowe Centrum Kariery w Krakowie. Spotkanie zostało przeprowadzone przez Marka Szymczyka, który posiada zarówno wieloletnie doświadczenie z zakresu prowadzenia prelekcji, jak i bogatą wiedzę na temat działalności gospodarczej.

Przemowa została zorganizowana dla młodzieży, która w niedalekiej przyszłości będzie wchodzić na rynek pracy, a w związku z tym będzie poszukiwać zatrudnienia, bądź spróbuje tzw. samozatrudnienia. Celem przedsięwzięcia było wyjaśnienie pojęć związanych z tematem przedsiębiorczości i elementów prawa pracy oraz zagadnień, które składają się na to, jak zostać przedsiębiorcą. W trakcie prelekcji prowadzonej przez szkoleniowca młodzież została zapoznana z takimi zagadnieniami jak: czym jest przedsiębiorczość, jak prowadzić własny biznes, jakie są plusy i minusy prowadzenia własnej działalności gospodarczej, marketing w firmie. Prelegent przedstawił również prawne aspekty prowadzenia własnej działalności i związane z tym prawa i obowiązki jak np. zatrudnienie pracownika. Spotkanie w formie on- line owocowało w wymianę zdań, zadawanie pytań i udzielanie wielu cennych wskazówek. Uczestnicy otrzymali również listę adresów stron internetowych, które będą pomocne w podjęciu założenia własnej firmy.
 
Fot. 1  Prelekcja Przedsiębiorczość On-line 
 
 
Fot. 2  Uczestnicy spotkania
 
 Tekst – Beata Doległo, Sylwia Kwinta
 Zdjęcia – Sławomir Korzycki
Ilość odsłon:
© 2018 MWK OHP