WARSZTATY WIZAŻU W GORLICACH


W dniu 10 września Młodzieżowe Centrum Kariery w Gorlicach zorganizowało warsztaty z zakresu wizażu dla 16 uczestników 6-38 Hufca Pracy.

Głównym celem przedsięwzięcia  było zapoznanie młodzieży kształcącej się w zawodzie fryzjera z wybranymi elementami pracy w zawodzie pokrewnym:  wizażysta - stylista. 
W pierwszej części zajęć uczestnicy  zapoznali się z zasadami pracy z klientem.  Dowiedzieli się jak utworzyć spójny wizerunek, obejmujący zarówno fryzurę, makijaż jak i dodatki do garderoby. Ponadto poznali techniki wykonania makijażu dziennego, wieczorowego oraz korekcyjnego. W drugiej, praktycznej części warsztatów, młodzież pod okiem specjalisty, wykonywała podstawowe czynności z zakresu makijażu,  nakładając poszczególne warstwy kosmetyków na twarz, kamuflując blizny i znamiona, modelując łuki brwiowe i podkreślając oprawę oczu. Na zakończenie zajęć odbył się mini – konkurs z nagrodami. Uczestnicy połączeni w pary udzielali odpowiedzi na wylosowane pytania. Pięć najlepszych par otrzymało nagrody w postaci kosmetyczek. Po ćwiczeniach był czas na posiłek. Wspaniała atmosfera dopisywała wszystkim uczestnikom warsztatów, dodatkowo ciekawy program zapewnił im nabycie dodatkowych umiejętności, które wykorzystają w życiu zawodowym.

Fot.1 Młodzież podczas warsztatów z zakresu wizażu
Fot.2 Uczestniczka warsztatów w czasie pokazu makijażu dziennego
Fot.3 Pierwsza para zwycięzców mini-konkursu z nagrodami
 
Tekst - Małgorzata Gawlik
Zdjęcia – Natalia Bojkowska
 
Ilość odsłon:
© 2018 MWK OHP