SPRZĘT RATOWNICZY DLA DOMU KULTURY W KĘTACH - PROJEKT POMOC Z AED


28 lipca w Domu Kultury w Kętach odbyło się przekazanie zewnętrznego defibrylatora AED. Sprzęt został zakupiony ze środków unijnych w ramach realizacji projektu „Pomoc z AED” 

z programu Europejskiego Korpusu Solidarności.
W skromnej uroczystości udział wziął Burmistrz Gminy Kęty - Krzysztof  Klęczar, Dyrektor Domu Kultury w Kętach - Sylwia Brzozowicz, Komendant 6-18 Hufca Pracy w Kętach, wolontariusze oraz pracownicy placówki. Sprzęt został przekazany w kompleksowym zestawie: defibrylator AED, szafka z alarmem, oznaczenia budynku, oraz zapasowe elektrody. Jest to w pełni profesjonalne urządzenie, które w sytuacji zagrożenia zdrowia i życia poprowadzi osobę udzielającą pomocy przez cały proces bezpiecznej defibrylacji. Dla placówki Domu Kultury, gdzie dziennie w normalnych warunkach przewija się ok 1000 osób, sprzęt ma ogromne znaczenie i znacząco poprawia poczucie bezpieczeństwa mieszkańców gminy 
i wszystkich gości wydarzeń kulturalnych.
Projekt „Pomoc z AED” prowadzony jest przez Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży OHP  w Krakowie i 6-18 Hufiec Pracy w Kętach. Jego realizacja dobiega powoli końca, gdyż działania potrwają do 18 sierpnia. Jednak pozytywne skutki zajęć projektowych i działań wolontariuszy pozostaną na długo służąc mieszkańcom Gminy Kęty i uczestnikom hufca.
Fot. 1. Przekazanie sprzętu AED na ręce dyrekcji Domu Kultury w Kętach z rąk Komendant 
6-18 HP
Fot. 2. Wolontariuszka przekazuje szafkę z alarmem na ręce Burmistrza Gminy Kęty
Fot. 3. Podpisanie protokołu przekazania sprzętu przez dyrekcję Domu Kultury w Kętach
 
 
 
 
 
Ilość odsłon:
© 2018 MWK OHP