Aktualności

STRZELECTWO Z OKRUCHEM HISTORII


W dniach 14 i 16 lipca młodzież z 6-1 Ośrodka Szkolenia i Wychowania w Nowym Sączu wzięła udział w programie „Strzelectwo z okruchem historii” prowadzonym w ramach akcji „Lato z OHP”. 

W ramach zajęć uczestnicy podczas pogadanek i rozmów kierowanych poznali historię ruchu oporu w czasie II wojny światowej na terenie Sądecczyzny i wkład bojowników w odzyskanie niepodległości i suwerenności przez Polskę. W czasie wycieczki do zabytkowej osady młyńskiej w miejscowości Roztoka – Brzeziny mieli okazję zwiedzić zabytkową osadę młynarską, poznać jej historię związaną z walką z okupantem niemieckim oraz  przyrządzić, piec i degustować tzw. proziaki z mąki wytworzonej na miejscu. Ponadto przeprowadzone zostały zajęcia na strzelnicy, gdzie młodzież spędziła czas w atrakcyjny sposób, poznając zasady strzelania ze sportowej broni, doskonaląc praktyczne umiejętności strzeleckie oraz rywalizując w zawodach strzeleckich zorganizowanych na zakończenie programu. 
Udział młodzieży w programie „Strzelectwo z okruchem historii” dał uczestnikom możliwość spędzenia wolnego czasu w atrakcyjnej formie oraz przyczynił się do większej integracji wewnątrzgrupowej, poprawy sprawności fizycznej, szlifowania umiejętności strzeleckich, a także do pogłębienia wiedzy historycznej, kształtującej postawy patriotyczne.
 
Fot.1 Uczestnicy na ćwiczeniach strzeleckich
Fot.2 Zajęcia w zabytkowej osadzie młyńskiej
 
Tekst i zdjęcia – Piotr Urbański, Marek Ruchała
 
Ilość odsłon:
© 2018 MWK OHP