SZKOLENIE KOSMETYCZEK W CEiPM W TARNOWIE


 

W dniu 10 lipca odbyły się pierwsze zajęcia praktyczne na kursie dla kosmetyczek zorganizowanym przez Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży w Tarnowie dla uczestniczek Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Tarnowie.
 
Szkolenie „Kosmetyczka ze stylizacją paznokci metodą żelową, obsługą kasy fiskalnej i terminalu płatniczego” rozpoczęło się 7 lipca. Bierze w nim udział 10 uczestniczek OHP, kształcących się w zawodzie fryzjer. Zajęcia trwające 60 godzin odbywają się w Centrum Szkoleń Kosmetycznych Fabryka Piękna w Tarnowie. Głównym celem szkolenia jest przygotowanie beneficjentek do zdobycia umiejętności i uprawnień w zawodzie kosmetyczki.
Podczas części teoretycznej kursantki poznały obowiązujące w gabinetach kosmetycznych przepisy BHP, metody, zasady i środki do dezynfekcji narzędzi oraz techniki pielęgnacji skóry twarzy i włosów. Zaznajomiły się również z preparatami wykorzystywanymi w pracy kosmetyczki. Młodzież nabyła też wiedzę z zakresu stylizacji paznokci, korygowania ich kształtu, rekonstrukcji, dopełniania oraz technik przedłużania metodą żelową, którą będzie mogła wykorzystać podczas trwających 30 godzin zajęć praktycznych. Szkolenie zakończy się egzaminem, po zdaniu którego kursantki otrzymają zaświadczenia i certyfikaty świadczące o zdobytych umiejętnościach.
 
Fot. 1 Uczestniczki kursu podczas zajęć praktycznych
 
Tekst i zdjęcia – Sebastian Potępa
 
 
Ilość odsłon:
© 2018 MWK OHP