WIERSZEM O TYM, CO W ŻYCIU WAŻNE W DĄBROWSKIM HUFCU


 Dnia 7 lipca w dąbrowskim hufcu został rozstrzygnięty konkurs literacki przeprowadzony w ramach autorskiego programu „Recepta na zdrowie”. Konkurs pod nazwą „Wierszem o tym, co w życiu ważne” skierowany był do wszystkich uczestników hufca. Celem przedsięwzięcia było umożliwienie młodzieży rozwijania własnych zainteresowań, kreatywności i wyrażania emocji. 

Konkurs jest kolejnym przedsięwzięciem programu realizowanego przez 6-24 Hufiec Pracy. Jednym z jego celów jest troska o zdrowie psychiczne uczestników. W trudnych warunkach spowodowanych epidemią Covid-19, również młodzi ludzie borykają się z różnymi problemami i nie zawsze potrafią poradzić sobie z negatywnymi emocjami, które rodzą się 
w obliczu napotykanych trudności. Literacka forma konkursu pozwoliła młodzieży słowem wyrazić, to co ważne, trudne, niezrozumiałe w ich życiu. Na konkurs wpłynęło wiele prac za pomocą poczty elektronicznej, niektóre do hufca przynieśli sami uczestnicy. 
Prace młodych ludzi zaskoczyły komisję bogactwem tematyki, dojrzałością refleksji. Autorzy najciekawszych tekstów otrzymali karty upominkowe oraz drobne nagrody rzeczowe. Biorący udział w konkursie przekonali się, że doskonałym sposobem na rozwój osobisty oraz wyrażenie własnych emocji może być podjęcie wysiłku pisarskiego. 
 
Fot. 1 – Uczestniczki podczas wręczenia nagrody
Fot. 2 – Wybrane prace konkursowe 
 
Tekst  – Grażyna Kochanek
Zdjęcia – Karolina Lupa- uczestniczka 6-24 HP
Ilość odsłon:
© 2018 MWK OHP