SPOTKANIA INDYWIDUALNE Z UCZESTNIKAMI W JABŁONCE


 

Przez dłuższy czas pandemia uniemożliwiała indywidualne spotkania uczestników OHP z doradcą zawodowym oraz pośrednikiem pracy. Jednak w ostatnich dniach sytuacja zaczęła ulegać zmianie, dlatego MCK w Szczawnicy – filia w Jabłonce znów prowadzi konsultacje z młodzieżą, stosując się do zaleceń sanitarnych.
 
W dniach 26-27 maja odbyły się indywidulane spotkania z uczestnikami OHP. Konsultacje dotyczyły uczniów uczęszczających do Branżowej Szkoły Wielozawodowej I stopnia im. Św. Jana Pawła II w Jabłonce, gdzie uczą się w zawodzie, m.in. stolarza, murarza-tynkarza, mechanika pojazdów samochodowych, sprzedawcy, fryzjera i kucharza. Uczestnicy OHP mieli możliwość spotkań indywidualnych z doradcą zawodowym i pośrednikiem pracy po wcześniejszym kontakcie telefonicznym. W trakcie spotkania z pomocą pośrednika pracy uczniowie przygotowywali swoje CV. Przeprowadzone zostały także rozmowy na temat kontynuowania praktyki zawodowej u pracodawców, co obecnie budzi wiele niepokoju wśród młodzieży. Ponadto na spotkaniu udzielono informacji, w jaki sposób radzić sobie ze stresem w obecnej sytuacji oraz wskazówek dotyczących wzmacniania odporności za pomocą diety w codziennych nawykach żywieniowych.
MCK w Szczawnicy umawia kolejne indywidualne spotkania z uczestnikami OHP oraz umożliwia młodzieży kontakt z pośrednikiem pracy poprzez platformę edukacyjną Microsoft Teams, aby jak najlepiej przygotować młodzież do właściwego kształtowania ścieżki zawodowej.
 
Fot. Uczestnik w trakcie rozmowy z pośrednikiem pracy 
 
Tekst – Barbara Pilch
Zdjęcia – Marcela Urbanik 
 
Ilość odsłon:
© 2018 MWK OHP