OBCHODY 100 ROCZNICY URODZIN JANA PAWŁA II W LIMANOWEJ


 

18 maja uczestnicy oraz kadra 6-32 Hufca Pracy w Limanowej wzięła udział w obchodach rocznicowych z okazji urodzin Jana Pawła II, które odbyły się w Bazylice Matki Bożej Bolesnej.
 
Uroczystości rozpoczęły się od Mszy Św. po której nastąpił krótki montaż słowno-muzyczny przygotowany przez lokalną społeczność. Następnie uczestnicy udali się pod pomnik Jana Pawła II, który powstał jako pamiątka wydarzenia związanego z przejazdem Ojca Świętego do Starego Sącza w 1999 r. Papież Jan Paweł II zatrzymał się w tym miejscu i pobłogosławił miasto, mieszkańców i Milenijny Krzyż na miejskiej Górze. Wśród osób składających wiązankę kwiatów i znicz była również młodzież limanowskiego hufca, która w ten sposób dała wyraz pamięci o naszym rodaku Świętym Janie Pawle II.
 
Również w dniu dzisiejszym, w siedzibie hufca, rozstrzygnięto konkurs p.t. „W hołdzie Janowi Pawłowi II w 100 rocznicę urodzin”.
 
Zadaniem młodzieży było przygotowanie plakatu nawiązującego do nauki Jana Pawła II. Na konkurs nadesłano 30 prac, które w różnorodny sposób przedstawiały tematykę konkursu. Prace ukazały w jaki sposób współczesna młodzież interpretuje naukę papieża Polaka oraz które przesłania są dla nich ważne i stanowią drogowskaz w ich życiu. Przed komisją stało trudne zadanie, ponieważ poziom prac był wysoki. Młodzież wykazała się dużą kreatywnością. Laureatami zostali: Natalia Wojtas, Patrycja Wąsowicz oraz Angelika Czopek.
 
Fot. 1 Uczestnicy podczas Mszy Św. w Bazylice
Fot. 2 Młodzież pod  pomnikiem 
Fot. 3 Komisja konkursowa podczas oceny prac
 
Tekst  – Łucja Filipiak, Danuta Lorek
Zdjęcia – Danuta Lorek, Beata Setlak, 
 
Ilość odsłon:
© 2018 MWK OHP