WSPOMNIENIE ŚWIĘTEGO JANA PAWŁA II W 6-8 HUFCU PRACY


 

W dniu 12 maja młodzież z 6-8 Hufca Pracy w Krakowie uczciła 100 rocznicę urodzin Świętego Jana Pawła II. W związku z panującą epidemią koronawirusa obchody przebiegają w sposób nietypowy.
 
Uczestnicy indywidualnie odwiedzili Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach,  gdzie uczcili pamięć Papieża Polaka. Jeszcze przed pandemią młodzież zaangażowała się w przedsięwzięcia poświęcone 100 rocznicy urodzin Świętego Jana Pawła II – wzięła udział w zajęciach wychowawczych na temat jego życia, działalności i nauczania oraz projekcji filmu „Świadectwo”. Udział w tych zajęciach jeszcze dogłębniej pozwolił im na poznanie biografii oraz nauk głoszonych przez naszego Papieża. W obecnej sytuacji, 
w trakcie zdalnej nauki młodzież zachęcana przez wychowawców samodzielnie stara się poznawać ciekawostki z życia Papieża – od dzieciństwa do świętości. Ponadto uczestnicy wzięli udział w quizie online „Papież w Krakowie”.  Obchody 100 rocznicy urodzin Świętego Jana Pawła II są szczególnym uczczeniem jego dokonań. 
 
Fot.1  Uczestnik 6-8 Hufca Pracy przed Sanktuarium Bożego Miłosierdzia
Fot.2 Sylwia w trakcie projekcji filmu „Pielgrzym”
Fot.3 Maciek podczas przeglądania wydawnictw poświęconych Papieżowi
Tekst  – Lucyna Jezioro
Zdjęcia  – Joanna Belcik, Patrycja Agustynek, Maciej Regulski
 
 
 
 
 
 
Ilość odsłon:
© 2018 MWK OHP