JAK NAS WIDZĄ, TAK NAS PISZĄ


 

14 lutego był ostatnim dniem realizacji programu autorskiego przygotowanego przez Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży w Nowym Sączu. Trwające przez trzy dni przedsięwzięcie pod tytułem „Jak nas widzą, tak nas piszą” skierowane było do uczestników 6-1 Ośrodka Szkolenia i Wychowania OHP w Nowym Sączu, którzy kształcą się w zawodzie fryzjer.
 
Zasadniczym celem programu było przybliżenie młodzieży wiedzy z zakresu samopoznania oraz autoprezentacji. Przemyślany wizerunek połączony z zasobem wiedzy teoretycznej i praktycznej oraz umiejętnością odpowiedniej autoprezentacji może okazać się kluczem do sukcesu zawodowego i osobistego oraz znacząco wpłynąć na jakość życia.     
W ramach przedsięwzięcia zrealizowane zostały dwa moduły tematyczne. Pierwszy z nich pod nazwą „Wizytówka zawodowa przyszłego pracownika” zrealizowali pracownicy pionu rozwoju zawodowego sądeckiego Centrum. Doradca zawodowy przeprowadził z młodzieżą zajęcia pt. „Moja osobista marka – poznaję siebie". Prowadząca rozpoczęła od omówienia wpływu samopoznania na dalszą drogę edukacyjno-zawodową, uświadamiając uczestników programu, że im bardziej poznają swoje potrzeby, zalety, ale także ograniczenia, tym trafniejsze będą ich decyzje. Z kolei specjalista do spraw rozwoju zawodowego poprowadził warsztaty o tematyce „Skuteczna autoprezentacja – sposobem na osiąganie celów zawodowych” i przekazywał słuchaczom wiedzę o tym, jak zachowanie, gesty, wygląd, głos oraz wypowiadane słowa – świadomie lub nieświadomie budują nasz wizerunek. Następnego dnia podczas realizacji programu uczestnicy wzięli udział w spotkaniu informacyjnym z pośrednikami pracy, którego tematyka dotyczyła potrzeb i oczekiwań lokalnych pracodawców oraz sporządzania dokumentów aplikacyjnych. W ostatnim dniu zrealizowany został drugi moduł programu pod tytułem „Kreowanie wizerunku”, w ramach którego młodzi ludzie wzięli udział w kursie „Profesjonalny makijaż oraz stylizacja rzęs”. Kilkugodzinne szkolenie poprowadziła dyplomowana kosmetolog Karolina Łacny. W części teoretycznej prowadząca omówiła rodzaje makijaży i zasady ich wykonywania. Zwróciła uwagę na fakt, iż główną funkcją makijażu jest wydobycie, podkreślenie atutów klientki i ukrycie jej niedoskonałości. Odpowiednio dobrany i wykonany makijaż pozwala dodać pewności siebie, na przykład podczas rozmowy kwalifikacyjnej z pracodawcą. W części praktycznej szkolenia prowadząca wykonała przykładowe makijaże, a mianowicie makijaż biznesowy i wieczorowy, a młodzież chętnie wykorzystywała możliwość do zadawania pytań związanych zarówno z codzienną pielęgnacją cery, jak i doborem kosmetyków do różnych rodzajów skóry. Przedsięwzięcie  „Jak nas widzą, tak nas piszą” dzięki interesującej tematyce warsztatów cieszyło się dużym zainteresowaniem wśród uczestników 6-1 Ośrodka Szkolenia i Wychowania OHP. 
 
Fot. 1 Młodzież  trakcie kursu „Profesjonalny makijaż oraz stylizacja rzęs”
Fot. 2 Uczestnicy podczas warsztatów z doradcą zawodowym 
 
Tekst i zdjęcia – Małgorzata Opiło
 
Ilość odsłon:
© 2018 MWK OHP