BEZPIECZNY INTERNET


W dniu 10 lutego uczestnicy 6-36 Hufca Pracy w Skomielnej Białej wzięli udział w spotkaniu promującym Dzień Bezpiecznego Internetu.

Dzień Bezpiecznego Internetu obchodzony jest w tym roku 11 lutego pod hasłem „Dzień Bezpiecznego Internetu-Działajmy Razem!” i ma na celu propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz pozytywnego wykorzystania Internetu. Z okazji tego dnia młodzież spotkała się w hufcu, by podczas zajęć profilaktycznych poznać formy bezpiecznego korzystania z Internetu. Poprzez metodę pracy 
w grupach i „burzy mózgów” próbowała odpowiedzieć na pytanie: „Jak działać razem, by aktywnie współtworzyć bezpieczne środowisko online?”. Uczestnicy zwrócili uwagę na to, iż przeciwdziałanie negatywnym zjawiskom jakim jest: hejt, cyberprzemoc, uzależnienie, wymaga zarówno profesjonalnego zaangażowania specjalistów z różnych instytucji, jak i rodziny oraz otoczenia młodego człowieka. Młodzież wspólnie wyciągnęła wniosek ze spotkania, o tym jak ważne jest angażowanie użytkowników „sieci” w promowanie pozytywnych zastosowań Internetu i odpowiedniego zachowania podczas jego użytkowania.
 
Fot. Młodzież podczas zajęć 
 
Tekst  – Kaja Kościelniak
Zdjęcia – Justyna Majchrzak
 
Ilość odsłon:
© 2018 MWK OHP