UCZESTNICY 6-36 HP PODCZAS SPOTKANIA ROZPOCZYNAJĄCEGO OBCHODY 100 ROCZNICY URODZIN JANA PAWŁA II


W dniu 7 lutego uczestnicy 6-36 Hufca Pracy w Skomielnej Białej wzięli udział w spotkaniu rozpoczynającym obchody 100 rocznicy urodzin Jana Pawła II.

W tym dniu młodzież zaproszona została do hufca, by uzyskać informację dotyczącą planowanych przedsięwzięć związanych z uczczeniem pamięci Ojca Świętego Jana Pawła II. Komendant Marta Augustyn zachęcając do aktywnego udziału omówiła planowane działania ogólnopolskie, wojewódzkie i lokalne. W celu wprowadzenia w tematykę życia, działalności i nauczania Św. Jana Pawła II, młodzież w skupieniu i z zainteresowaniem obejrzała film na motywach książki Stanisława Dziwisza pt. „Świadectwo”. 
 
W tym również dniu uczestnicy spotkali się z doradcą zawodowym Justyną Majchrzak, która przedstawiła tematykę z zakresu poradnictwa zawodowego, szkoleń i kursów oraz poinformowała o możliwości uzyskania ofert pracy w ramach pośrednictwa. Młodzież uzyskała również informację dotyczącą spotkań przygotowujących do egzaminu czeladniczego, niezbędnych dokumentów oraz zakresu tematyki zawodowej. Podczas rozmowy z młodzieżą doradca zawodowy zwrócił uwagę na fakt, iż Jan Paweł II podczas swojego pielgrzymowania i pontyfikatu szczególnie zachęcał młodzież do aktywności i rozwoju zawodowego, który da im w życiu satysfakcjonującą pracę, ale i godne życie. 
 
Fot.1, 2 Informacje od komendanta hufca
Fot.3 Projekcja filmu Świadectwo
Fot.4 Spotkanie  z doradcą zawodowym
 
Tekst – Marta Augustyn
Zdjęcia – Kaja Kościelniak
 
Ilość odsłon:
© 2018 MWK OHP