FERIE W KRAKOWIE


 

W dniu 7 lutego uczestnicy 6-8 Hufca Pracy wzięli udział w spotkaniu podsumowującym autorski program „Bezpieczna zima w Krakowie”. 
 
27 stycznia młodzież wzięła udział w warsztatach profilaktycznych „Bezpieczny Internet nastolatka”, podczas których młodzież poznała zasady bezpiecznego i świadomego poruszania się po Internecie oraz zagrożenia związane z wykorzystaniem dostępnych w sieci usług i narzędzi. 29 stycznia odbył się maraton filmowy – młodzież obejrzała dwie części filmu przygodowego „Jumanji”, „Jumanji. Przygoda w dżungli”, po filmie odbyła się dyskusja. Po wspólnych rozmowach zapadła decyzja o wyjściu do kina na najnowszą, trzecią część przygód „Jumanji. Następny poziom”.  W dniu 31 stycznia miała miejsce gra terenowa „Uroki Podgórza”. Pierwszym etapem gry był podział na zespoły. Następnie uczestnicy losowali koperty, gdzie znaleźli testy wiedzy o Podgórzu i mapę z kartą zadań do wykonania. Gra była znakomitą lekcją historii oraz zabawą, podczas której uczestnicy poznali tajemnicze zakątki Podgórza. W dniu 5 lutego uczestnicy wzięli udział w pogadance „Niebezpieczny świat używek”. Przedstawiono im zagrożenia płynące z  sięgania po substancje toksyczne. 
W tym dniu ponadto uczestniczyli w seansie filmowym. Ostatnim przedsięwzięciem był Turniej w gry planszowe. Przed przystąpieniem do rozgrywek młodzież szczegółowo zapoznała się z instrukcjami oraz regułami gier. Zespoły graczy podjęli wyzwanie w takie planszówki jak: Chińczyk, Liczbowy Remik i Scrabble. Poza zdrową dawką rywalizacji młodzież zrozumiała i utrwaliła szlachetną zasadę „Wygrywać bez pychy, przegrywać bez urazy”. Bez wątpienia dla młodzieży dni wolne od nauki były czasem, po którym pozostaną miłe wspomnienia.
 
Fot.1 Uczestnicy podczas turnieju w gry planszowe
Fot.2 Uczestnicy w Cinema City

Tekst  – Lucyna Jezioro
Zdjęcia  –  Lucyna Jezioro, Joanna Belcik
 
.
 
Ilość odsłon:
© 2018 MWK OHP