WOJEWÓDZKIE RYWALIZACJE W NIEPOŁOMICACH


Dnia 7 grudnia w Niepołomicach odbyły się XVII Wojewódzkie Mistrzostwa OHP w Halowej Piłce Nożnej Dziewcząt oraz Wojewódzkie Mistrzostwa OHP w Szachach. Organizatorem przedsięwzięć sportowych była Małopolska Wojewódzka Komenda OHP i 6-2 Hufiec Pracy Niepołomice.

W Mistrzostwach Piłki Nożnej udział wzięło 14 jednostek, a w Wojewódzkich Mistrzostwach OHP w Szachach – reprezentanci 13 jednostek organizacyjnych z całego województwa. Otwarcia turnieju dokonała Zuzanna Polańska – Komendant 6-2 Hufca Pracy Niepołomice, życząc wszystkim dobrej zabawy i sportowej rywalizacji. Przed rozpoczęciem meczów, drogą losowania drużyny podzielono na trzy grupy eliminacyjne. Mecze w grupach odbywały się systemem „każdy z każdym” i trwały po 5 minut bez zmiany stron. Zwycięskie drużyny z każdej z grup utworzyły grupę finałową. Grające dziewczęta wykazały się dużą ambicją, wolą walki i nieustępliwością. Mecze jednak toczyły się w przyjaznej atmosferze, w duchu fair play. Drużyny prezentowały wysoki i wyrównany poziom. I miejsce w Mistrzostwach zajęła reprezentacja 6-2 HP Niepołomice, II miejsce wywalczyły zawodniczki 6-32 HP w Limanowej, a na III uplasowała się drużyna reprezentująca 6-25 HP w Bochni. Na uwagę zasługuje fakt, że dziewczęta z Bochni cały turniej grały w składzie trzyosobowym. Za najlepszą zawodniczkę turnieju uznano Katarzynę Nawrocką z 6-25 HP w Bochni, najlepszą bramkarką wybrana została Małgorzata Rożdżyńska z 6-2 HP Niepołomice, Królową Strzelców została Patrycja Maniek, również reprezentantka HP w Niepołomicach. Wyróżnione zawodniczki otrzymały pamiątkowe dyplomy i statuetki, a zawodniczki trzech najlepszych reprezentacji – medale i nagrody rzeczowe. 
 
Wojewódzkie Mistrzostwa OHP w Szachach rozgrywano systemem 5-rundowym. Kojarzenie par odbywało się komputerowo systemem szwajcarskim kontrolowanym. Zawodnicy rozegrali wiele wyrównanych, pasjonujących i zaciętych pojedynków. Zawody zakończyły się zwycięstwem Kingi Czapli z 6-24 HP Dąbrowa Tarnowska, II miejsce zdobył Krzysztof Kowalik reprezentujący 6-34 HP Stary Sącz, a na III miejscu uplasował się Maciej Regulski z 6-8 HP w Krakowie. Nagrody rzeczowe, pamiątkowe medale, dyplomy i puchary wręczała Komendant 6-2 Hufca Pracy Niepołomice Zuzanna Polańska. 

Fot.1 Zwycięskie drużyny XVII Wojewódzkich Mistrzostw OHP w Halowej Piłce Nożnej Dziewcząt 
Fot.2 Uczestnicy Wojewódzkich Mistrzostw OHP w Szachach w czasie rozgrywania partii szachowych.
Fot.3 Komendant 6-2 HP Niepołomice wręcza statuetkę Najlepszej Zawodniczce turnieju, Katarzynie Nawrockiej z 6-25 HP w Bochni.
Fot.4 Sędzia Mistrzostw – Piotr Nowak wręcza puchar zwyciężczyniom mistrzostw – uczestniczkom 6-2 Hufca Pracy Niepolomice
 
 
Tekst – Wiesław Szczerbiński
Zdjęcia – Anna Rogowicz, Teresa Kwiecień
 
 

 

Ilość odsłon:
© 2018 MWK OHP